Prawo jazdy za 500+. PWPW ostrzega przed oszustami

Całkiem niedawno pisaliśmy o możliwości zdobycia prawa jazdy za 500 zł i to bez kursu i egzaminu w ośrodku ruchu drogowego. Proceder nielegalnych praw jazdy trwa do dziś no i zaczął się dużo przed wprowadzeniem 500+. Prawdę mówiąc, to zdobycie tą drogą prawa jazdy jest mniej więcej dokładnie tym, czym jest złapanie opryszczki na wymarzonych wakacjach. 

PWPW już 2 lata lemu ostrzegało, przed oszustami oferującymi “legalne” prawa jazdy, okazuje się jednak, że proceder trwa nadal, firmy oferujące takie “uprawnienia” z łatwością można znaleźć w internecie.

PWPW ostrzega

Na stronie Polskiej Wytwórni Papierów wartościowych możesz przeczytać:

Fałszywi pośrednicy, oferujący załatwienia prawa jazdy bez egzaminu, szukają swoich ofiar w internecie. Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych udało się właśnie zablokować jedną ze stron, na której oszuści za pieniądze oferowali tego typu usługi. To wyjątkowo groźny proceder bowiem przestępcy kradną w ten sposób nie tylko pieniądze, ale też wyłudzają pełne dane osobowe ze zdjęciem i wzorem podpisu ofiary.

prawo jazdy za 500. pwpw ostrzega

Paweł Prus, rzecznik prasowy PWPW tłumaczy:

Łatwo sobie wyobrazić jaki użytek z danych osobowych, zdjęcia i wzoru podpisu może dalej zrobić przestępca. Ostrzegamy i prosimy o ostrożność. Nie ma drogi na skróty, która pozwala otrzymać prawo jazdy, każdy kandydat na kierowcę musi przejść kurs i zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. A jeżeli ktoś twierdzi, że jest w stanie załatwić taki dokument za pieniądze to oznacza po prostu, że jest oszustem.

Jedyną drogą uzyskania uprawnień do kierowania jest ukończenie stosownego szkolenia i zdanie egzaminu państwowego – niezależnie od tego jak wiarygodnie wygląda ogłoszenie sprzedaży legalnego prawa jazdy.

Pamiętaj, że korzystając z usług “załatwienia prawa jazdy z wpisem do CEPIK” stajesz się przestępcą.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/prawo-jazdy-za-500-zl-zupelnie-legalnie/

Ściemy w naukach jazdy

Mamy super skuteczność i mega zdawalność, a nasi kursanci dostają certyfikowane testy na prawo jazdy, zaś układ z WORD pozwala nam kończyć kursy kiedy tylko chcemy. Te i inne brednie sprzedają swoim kursantom właściciele OSK. Czytaj Nie do końca uczciwe praktyki w naukach jazdy.

Co o tym sądzisz?