Przetarg w WORD Lublin: Jest protest

Rozstrzygnięty niedawno w WORD Lublin przetarg na dostawę nowych pojazdów egzaminacyjnych został właśnie oprotestowany.

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami zwycięzcą przetargu okazał się Auto Broker Sp z o. o. z Lublina oferujący Hyundaia i20. Oferta otrzymała najwięcej punktów – 94,8 pkt. Dealer Skody, czyli przetargowego pewniaka przegrał z kretesem zdobywając zaledwie 27,45 pkt, czyli najmniej spośród wszystkich oferentów startujących do przetargu.

Oferta Auto Brokera opiewała na kuriozalną kwotę 885,60 zł (słownie osiemset osiemdziesiąt pięć złotych 60/100 ) .  To suma, jaką firma zażyczyła sobie za wypożyczenie 15 samochodów na okres 48 miesięcy, czytaj Otwarcie kopert w WORD Lublin. Jaki będzie nowy pojazd egzaminacyjny?

Średnio miesięcznie zwycięzca przetargu będzie kasował 1,23 zł za każdy z samochodów udostępniony WORD Lublin.

Gdy już przestaniecie kląć, to policzcie sobie ile wysupłać będą musiały szkoły nauki jazdy na swój nowy własny Car Force One.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/samochod-dla-word-za-48-groszy/

Nauki jazdy protestują

Dziś na stronie Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Lublinie pojawiła się informacja o sprzeciwie odnośnie wyboru zwycięzcy:

Szanowni Państwo! W dniu dzisiejszym Prezes “SOSK w Lublinie” Mirosław Małecki na wniosek zdecydowanej większości członków naszego Stowarzyszenia złożył sprzeciw odnośnie wyboru oferty Hyundai i20 na nowy pojazd egzaminacyjny na kat. “B” w lubelskim WORDzie. Niestety jak okazało się kilka godzin później nieoczekiwanie Pan Dyrektor Krzysztof Babisz podjął bardzo szybką decyzję rozstrzygającą przetarg na wybór nowego samochodu. Będzie nim Hyundai i20 Classic Plus 1.0 T-GDI MT (100KM).

Na zdjęciach zamieszczamy treść złożonego przez nas sprzeciwu i informację o wyborze przez Dyrektora WORDu najkorzystniejszej oferty.

Ile kosztuje nowy i20?

Tego dokładnie jeszcze nie wie nikt. Te wersje nie są jeszcze nawet produkowane, a cenę samochodu możemy jedynie oszacować.

Auto Broker jednak wie, że wypożyczenie go będzie kosztować 1,23 zł miesięcznie (albo mniej bo przecież musi zarobić na tym biznesie). Biorąc to pod uwagę sądzimy, że nowy i20 w zakupie nie powinien być droższy niż 47,95 zł (żart taki).

Powtórka z rozrywki , czyli gdzie kupić Car Force One?

To nie pierwszy raz, kiedy zwycięzca przetargu oferuje pojazdy, które nawet nie są produkowane. WORD Zamość oraz WORD Chełm jakiś czas temu wybrały zupełnie nowy model Suzuki – Baleno, którego w dniu otwarcia kopert przetargowych nawet nie zaczęto produkować.

Ogromne problemy przeżywali właściciele szkół nauk jazdy z Trójmiasta – tam zwyciężyła Kia Rio, problem z tym, że z zaopatrzeniem się w nowy samochód problem miał sam Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, bowiem okazało się, że montowane w Korei Kie Rio nie tak łatwo dostarczyć do kraju w odpowiedniej, pokrywającej zapotrzebowanie ilości. Płynący 7 tygodni statek zabiera na pokład pojazdy przeznaczone dla odbiorców w całej Europie. Mogłoby się wydawać, że pomorski ośrodek egzaminowania ma łatwiej z tytułu obecności portu. Niestety, Kie rozładowywane są w którymś z portów na terenie byłej Jugosławii, stamtąd drogą kolejową przewożone są na Śląsk i dopiero stamtąd następuje rozdysponowywanie ich do poszczególnych dealerów.

Sprawa na pewno jest rozwojowa, a o dalszym jej przebiegu będziemy Was informować.

Co o tym sądzisz?