Skip to main content

No i mamy 2018 rok. Co zmieni się na egzaminach od 2 stycznia 2018? Może nowe pytania w testach na prawo jazdy? Albo zadania egzaminacyjne? Może wręcz będzie łatwiej zdać?

Resort infrastruktury pod koniec słusznie minionego roku zapowiedział nowe przepisy które miały poprawić zdawalność. Nie sprecyzowano jednak o jakie zmiany konkretnie chodzi i od kiedy mają zacząć obowiązywać:

Ważnym założeniem przyświecającym dyskutowanym propozycjom jest zasadnicza zmiana sposobu dokonywania oceny egzaminu tak, aby była ona jak najbardziej obiektywna, przez ocenę całości umiejętności kandydata na kierowcę, a w szczególności umiejętności bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa uważa, że dotychczasowe procedury stosowane podczas prowadzenia egzaminów są skomplikowane i zbyt restrykcyjne dla osób przystępujących do egzaminu.

Wiadomo już, ani egzaminowanie ani szkolenie kandydatów na kierowców od 2 stycznia 2018 nie czeka żadna rewolucja.

Zmiany tak – ale w czerwcu 2018

Zmiany dotyczące młodych kierowców za to planowane są na początek czerwca 2018, a dokładniej 4 czerwca. Wówczas ma wejść w życie tzw okres próbny i związane z nim obostrzenia i obowiązki. O tym wszystkim pisaliśmy tutaj: “Prawo jazdy 2018“.

Warto przy tym zauważyć, że czerwcowe zmiany nie dotyczą egzaminów na prawo jazdy, a jedynie tych, którzy prawo jazdy już zdobyli.

Polecamy artykuł: “Prawo jazdy 2018: Tak Was robią w balona“.

testy na prawo jazdy 2018

Testy na prawo jazdy 2018

Jeśli Twój egzamin teoretyczny ma odbyć się w początkach stycznia 2018 – możesz spać spokojnie. Zamian w testach na prawo jazdy – póki co- nie ma, chociaż mówi się o dodaniu do puli egzaminacyjnej nowych pytań. Gdyby tam się miało stać – na pewno Was o tym poinformujemy.

Oto lista pomysłów na zmiany w egzaminach na prawo jazdy (i szkoleniu), jakie pojawiły się w 2018 roku: “Prawo jazdy 2018: jakie zmiany (były proponowane)?

 

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com