Punkty karne 2017: koniec szkoleń "-6"

Zmiany dotyczą zarówno tracenia punktów karnych jak i ich “uzyskiwania”. Od 2017 roku bowiem nie będzie można zredukować liczby punktów o 6. Pojawi się za to więcej szkoleń. Płatnych.

Dzisiaj “szkolenie -6” umożliwia zredukowanie liczby punktów. Koszt takiego szkolenia przeprowadzanego przez WORD to 300 do 500 zł. Ta możliwość redukcji punktów karnych zostanie odebrana kierowcom.

Zmiany w 2017 roku

Policjant będzie mógł nałożyć na kierującego maksymalnie 10 punktów karnych, i to niezależnie od tego ilu wykroczeń dopuścił się on. Przekroczenie liczby 24 punktów karnych nie będzie jednak prowadziło do odebrania uprawnień, tak jak ma to miejsce dziś, kierowca zostanie skierowany na szkolenie z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Czytaj: Prawo jazdy 2017

Na takie samo szkolenie zostaną skierowani młodzi kierowcy będący w okresie próbnym, po popełnieniu dwóch wykroczeń drogowych lub przestępstwa drogowego.

Prawo jazdy zostanie odebrane jednak, jeśli kierowca nie przedstawi staroście zaświadczenia o odbyciu takiego szkolenia.

Prawo jazdy od nowa

W szkoleniu reedukacyjnym będzie można uczestniczyć raz na pięć lat. Jeśli w tym okresie kierowca uzbiera ponowie 24 punkty karne, wówczas prawo jazdy zostanie odebrane, co będzie skutkowało koniecznością ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

“Szkolenie -6”: na czym polega?

Co o tym sądzisz?