Skip to main content

Ważna zmiana dla kierowców: Nie będzie można kasować punktów dzięki uczestnictwu w specjalnym kursie. Dobrowolnie. Będą natomiast badania psychologiczne i obowiązkowe szkolenie.

Kasowanie punktów karnych jest obecnie możliwe – także na zasadzie dobrowolności. Od  4 czerwca 2018 skoczy się taka możliwość, co nie oznacza koniec kursów reedukacyjnych. Na taki kurs zostaną skierowaniu ci kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalny limit 24 pkt. Takie szkolenie będzie więc… obowiązkowe.

[poll id=”2″]

Przypomnijmy młodym kierowcom, że obecnie w okresie pierwszego roku praktyki za kółkiem nie mogą oni przekroczyć granicy 20 pkt karnych. Jeśli nazbiera się ich więcej- uprawnienia do kierowania są odbierane, co skutkuje tym, że odbyć kurs w OSK jeszcze raz i ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

prawo jazdy 2018

Nie stracisz prawa jazdy

Od 4 czerwca 2018 roku kierowca (nie mówimy tu o młodym kierowcy) przekraczający dopuszczalny limit 24 punków karnych, nie straci już prawa jazdy, a zostanie automatycznie skierowany na specjalne szkolenie w wymiarze 28 godzin. Ma być ono rozłożone na 4.

Koszt: 500 zł

W ramach szkolenia kierowca zostanie poddany badaniom psychologicznym.

Po odbyciu szkolenia saldo punktowe ma zostać wyzerowane, jednak następne tego typu szkolenie będzie można odbyć dopiero za 5 lat.

Dodatkowe szkolenie dla młodych kierowców

Młodzi kierowcy też nie będą mieli lekko. Oprócz wielu ograniczeń jakim zostaną poddani ci, którzy prawo jazdy odbiorą po 4 czerwca 2018 będą oni musieli odbyć dodatkowe obowiązkowe szkolenia – teoretyczne w ośrodku ruchu drogowego i praktyczne w ODTJ.

Prawo jazdy 2018: Ile zapłacisz za dodatkowe szkolenia?

Jakie obostrzenia dla młodych kierowców wejdą w życie od 4 czerwca 2018? Czytaj: „Prawo jazdy 2018„.

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com