Punkty karne 2018: Koniec z kasowaniem salda

 

Ważna zmiana dla kierowców: Nie będzie można kasować punktów dzięki uczestnictwu w specjalnym kursie. Dobrowolnie. Będą natomiast badania psychologiczne i obowiązkowe szkolenie.

Kasowanie punktów karnych jest obecnie możliwe – także na zasadzie dobrowolności. Od  4 czerwca 2018 skoczy się taka możliwość, co nie oznacza koniec kursów reedukacyjnych. Na taki kurs zostaną skierowaniu ci kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalny limit 24 pkt. Takie szkolenie będzie więc… obowiązkowe.

Czy uczestniczyłeś w szkoleniu redukującym punkty karne?

View Results

Loading ... Loading ...

Przypomnijmy młodym kierowcom, że obecnie w okresie pierwszego roku praktyki za kółkiem nie mogą oni przekroczyć granicy 20 pkt karnych. Jeśli nazbiera się ich więcej- uprawnienia do kierowania są odbierane, co skutkuje tym, że odbyć kurs w OSK jeszcze raz i ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

prawo jazdy 2018

Nie stracisz prawa jazdy

Od 4 czerwca 2018 roku kierowca (nie mówimy tu o młodym kierowcy) przekraczający dopuszczalny limit 24 punków karnych, nie straci już prawa jazdy, a zostanie automatycznie skierowany na specjalne szkolenie w wymiarze 28 godzin. Ma być ono rozłożone na 4.

Koszt: 500 zł

W ramach szkolenia kierowca zostanie poddany badaniom psychologicznym.

Po odbyciu szkolenia saldo punktowe ma zostać wyzerowane, jednak następne tego typu szkolenie będzie można odbyć dopiero za 5 lat.

Dodatkowe szkolenie dla młodych kierowców

Młodzi kierowcy też nie będą mieli lekko. Oprócz wielu ograniczeń jakim zostaną poddani ci, którzy prawo jazdy odbiorą po 4 czerwca 2018 będą oni musieli odbyć dodatkowe obowiązkowe szkolenia – teoretyczne w ośrodku ruchu drogowego i praktyczne w ODTJ.

Prawo jazdy 2018: Ile zapłacisz za dodatkowe szkolenia?

Jakie obostrzenia dla młodych kierowców wejdą w życie od 4 czerwca 2018? Czytaj: “Prawo jazdy 2018“.

Czytaj też