Skip to main content

Rozszerzona rzeczywistość wkracza do nauki jazdy. Dzięki specjalnej aplikacji przyszli kierowcy będą mogli sprawdzić swoją reakcję w kryzysowej sytuacji. Za wirtualną naukę jazdy zabrał się Samsung przy współpracy z firmą ÖAMTC Fahrtechnik.

Badania przeprowadzone przez ÖAMTC wykazały, że aż  76 procent kierowców nie jest w stanie zatrzymać pojazdu przed pojawiającą się nagle przeszkodą. Aplikacja skierowana jest więc nie tylko dla przyszłych, ale i obecnych kierowców, szczególnie tych młodych, czyli pochodzących z grupy podwyższonego ryzyka.

Pełna aktualna baza pytań – aplikacja na Androida

Okulary Gear VR dają użytkownikowi wrażenie, zasiadania za kierownicą pojazdu. W rezultacie osoby uczące się jeździć autem mogą doświadczyć tego, z czym wiąże się rozproszenie uwagi podczas jazdy.

Okulary będą wykorzystywane, podczas obowiązkowych szkoleń prowadzonych przez ośrodki ÖAMTC Fahrtechnik już od lata 2017 roku. Biblioteka filmów szkoleniowych  zostanie rozszerzona tematy:

  •  „prowadzenie oczami”,
  • „prawidłowe oglądanie się za siebie”
  • „jak prawidłowo rozglądać się prowadząc motocykl”.

Okulary Samsung Gear VR mają pokazać kierowcom jak łatwo może dojść do wypadku, a także jakie mogą być jego konsekwencje.

W polskich warunkach powstaje jednak pytanie natury formalnej: czy szkolenie z wykorzystaniem okularów Gear VR można zaliczyć do szkolenia praktycznego, czy teoretycznego? 🙂

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com