Rząd bierze się za korytarze życia. Zmiany mogą też dotyczyć testów na prawo jazdy

 

Korytarze życia miały wejść w życie pod koniec 2018 roku. Tak się nie stało, jednak rząd na poważnie bierze się za zmiany w przepisach. Korytarz życia ma pojawić się nawet w testach na prawo jazdy.

Szymon Huptyś rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury wyznał w wyznał autokult-owi

Projekt zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczący wprowadzenia rozwiązań regulujących zasady tworzenia i funkcjonowania korytarzy życia, został zgłoszony do Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. O szczegółach proponowanych rozwiązań będziemy mogli poinformować na dalszych etapach procedury legislacyjnej.

Co ciekawe korytarze życia mają też pojawić się w testach na prawo jazdy. Czytaj: Ministerstwo chce dodać do testów na prawo jazdy nowe pytania.  Przedstawiciel resortu infrastruktury jeszcze w tamtym roku przyznał:

Chcemy, aby pytania dotyczące korytarzy życia znalazły się w puli pytań egzaminu na prawo jazdy

Zbiorowy debilizm: kierowcy nie przepuścili służb ratowniczych na miejsce wypadku

Obecnie w polskim prawie drogowym można znajduje się zapis, nakazujący kierowcom ułatwienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym. To jednak nie wystarcza. W praktyce kierowcy stojący w korku spowodowanym wypadkiem drogowym tworzą korytarz życia dopiero wówczas, gdy posłyszą nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany, a to poważnie wydłuża czas dojazdu służb ratunkowych.

testy na prawo jazdy

Czytaj też