Straciła prawo jazdy bo… egzamin trwał za krótko

 

Zdobycie prawa jazdy to czasem prawdziwa droga przez mękę. Dramat zaczyna się jednak wtedy, gdy po kilku miesiącach uprawnienia zostają odbierane i to nie z twojej przyczyny.

…bo egzamin trwał za krótko

Część praktyczna państwowego egzaminu na prawo jazdy kat. B trwa przynajmniej 40 minut. Jeśli jednak wszystkie zadania egzaminacyjne zostaną wykonane wcześniej, a wynik egzaminu jest pozytywny, egzaminator może zdecydować o skróceniu czasu jego trwania do 25 minut.

Pechowy egzamin trwał jednak… 24 minuty

Zemsta egzaminatorów?

Przebieg pechowego egzaminu na prawo jazdy został zaskarżony przez… egzaminatorów zrzeszonych w związku zawodowym.

Związkowcy uznali, że egzamin przeprowadzono nierzetelnie. Zwrócili też  uwagę na to, że trwał o całą minutę za krótko. Kompletnym przypadkiem jest to, przeprowadzał go kierownik działu egzaminowania. To właśnie on odpowiedzialny jest za dokonywanie rozliczeń czasu pracy egzaminatorów i egzaminowania.

Kontrola egzaminu w monitoringu miejskim

Zaskarżony egzamin poddano kontroli. W tym celu posłużono się materiałem wideo zarejestrowanym przez pokładowy system kamer pojazdu egzaminacyjnego oraz… z monitoringu miejskiego.

Marszałek unieważnia egzamin na prawo jazdy

Na podstawie analizy nagrań i czasu egzaminu Marszałek Województwa uznał jego przebieg za niezgodny z prawem unieważniając go.

Poszkodowana kursantka

Egzaminowana straciła więc prawo jazdy i przeznaczone na niego pieniądze.

Przypadki to straszna rzecz.

 

Czytaj też