Skip to main content

Egzamin na prawo jazdy to stres, z którym nie każdy potrafi sobie poradzić. Czy przed egzaminem warto brać coś na uspokojenie? Jakie tabletki uspokajające są niebezpieczne?

Oddech nietoperza, orzeszek wiewiórki, kropla porannej rosy z zmieszane przy blasku księżyca ze święconą wodą- nie, tego nie używamy dziś, a czarnoksięstwo na przestrzeni lat płynnie przeszło w farmację, a ta zaczęła dostarczać specyfiki na każdą okazję: na biegunkę, na zatwardzenie, na puszczanie bąków a także na konar, który w ognisku nie chce zapłonąć ;). No i oczywiście pojawiły się różne preparaty na stres.

Stres to naturalny mechanizm obronny organizmu. Sprawdza się doskonale w sytuacjach nagłych zagrożeń, gdy konieczna jest szybka reakcja na bodźce (stresory). Gdy trwa zbyt długo, może  wywoływać niekorzystne objawy. Kiedy wywoływany jest przez wyzwania życia codziennego, a nasz organizm pracuje ponad swoje możliwości, nie mając czasu na regeneracje, czujemy się pobudzeni i niespokojni, zdenerwowani, notorycznie zmęczeni.

Przede wszystkim odradzamy zażywanie środków uspokajających przed egzaminem na prawo jazdy. Zbytnie rozluźnienie nie jest niczym dobrym, zaś stres – wbrew pozorom- wpływa na mobilizację całego organizmu. Gorzej, jeśli stres działa paraliżująco, wówczas część ze zdających stara sobie radzić farmakologicznie.

Zdecydowanie odradzamy przyjmowanie przed egzaminem jakichkolwiek środków po których prowadzenie pojazdów jest zabronione. Co ciekawe wśród takich farmaceutyków znajdują się nie tylko środki uspokajające.

Na rynku jest sporo ziołowych uspokajaczy, lepiej więc, jeśli podsuniemy Wam kilka z nich, niż mielibyście szukać wynalazków na własną rękę. Oto kilka z nich:

Labofarm Tabletki uspokajające

Występują w różnych wariantach opakowania – poniżej mamy też opakowanie zawierające 90 szt tabletek. To ziołowy mix zawierający min lupulinę (występującą w szyszkach chmielu). Preparat ma wykazywać działanie uspokajające i łagodzące stany napięcia nerwowego. Wskazania do stosowania.


Skład leku zawarty w 1 tabletce:

  • valerianae radix – 170 mg
  • lupuli strobilus – 50 mg
  • melissae folium – 50 mg
  • leonuri cardiacae herba – 50 mg

…czyli nic, czego Wasze babcie nie znałyby.

Krople Walerianowe

Stare jak świat kropelki na rozkołatane nerwy. Nasze babcie brały je przed pójściem na wywiadówkę Waszych rodziców (dla ich własnego dobra). Krople walerianowe zawierają nalewkę kozłkową.

100 g kropli zawiera: 100 g nalewki kozłkowej (Valerianae tinctura) przygotowanej zgodnie z recepturą Farmakopei Polskiej FP VI. Produkt zawiera 64 – 68% (v/v) etanolu.

Podobny skład mają Aflofarm Krople Walerianowe -różnica w objętości i producencie preparatu, a przez to i w cenie 🙂


Melisa

…czyli stara dobra meliska w tabletkach. To suplement diety zawierający wyciąg z ziela melisy, który wspiera pozytywny nastrój i odpoczynek. Melisa pomaga radzić sobie z niepokojem. Wspomaga zasypianie i spokojny sen. Wyciąg z melisy wspiera fizyczne i psychiczne dobre samopoczucie oraz pamięć i skupienie. Melisa wspomaga naturalną równowagę hormonalną w organizmie.


Jeśli ktoś woli herbatkę, proszę bardzo: HERBATKA LIŚĆ MELISY BIO albo MELISA FIX .

Valerin Forte 

To lek roślinny o działaniu uspokajającym, ułatwiającym zasypianie.  Zawiera wyciąg z korzenia kozłka m.in. seskwiterpeny jak kwasy walerenowe, działa uspokajająco poprzez wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększa skłonność do snu i pogłębia go, łagodzi niezbyt nasilone bolesne skurcze przewodu pokarmowego. Ponadto preparat działa łagodnie rozkurczająco. Preparat może zbytnio uspokoić, zatem przed egzaminem praktycznym go nie zalecamy, ostatecznie możemy przyjąć go przed egzaminem teoretycznym.

Wskazania: Pobudzenie emocjonalne i napięcie nerwowe, trudności w zasypianiu, stany przyspieszonego bicia serca, pomocniczo w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych na tle nerwowym.

Stress control

…czyli stres pod kontrolą- tak wynikałoby z nazwy preparatu.

To suplement diety zawierający ADAPTOGEN BLEND – kompleks standaryzowanych ekstraktów roślinnych, m.in. różeńca górskiego, traganka chińskiego, ashwagandy, żeń-szenia syberyjskiego o właściwościach adaptogennych – wspomagających organizm w przystosowaniu się do życia w codziennym stresie, wzbogacony w L-teaninę, kwas pantotenowy, a także magnez i witaminę B6, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.

Wybrane przez siebie preparaty i tak lepiej na sobie przetestować wcześniej na sobie, żeby się nie okazało, że działanie środka uspokajającego jest zaskoczeniem.

Jak pisaliśmy na wstępie odradzamy uspokajacze, zalecamy jednak uspokajające działanie szkolenia – do skutku, aż nabędziemy jako takiej pewności za kierownicą.

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com