Skip to main content

Czy baza pytań egzaminacyjnych zostanie powiększona o nowe pytania w 2018 roku? Nic nie wskazuje na to, że zmian nie będzie.

Baza pytań stosowanych w testach na prawo jazdy nie jest wielkością stałą, bowiem założenia były takie, aby ją systematycznie powiększać o nowe pytania. Z tą systematycznością różnie bywało, faktem jest jednak to, że uległa ona modyfikacjom – poprzez dodanie, lub usunięcie niektórych pytań.

testy na prawo jazdy 2018

Z bazy egzaminacyjnej wyleciało już nieszczęsne pytanie o lewy kierunkowskaz na rondzie. Źródło grafiki: testy na prawo jazdy online ZdamyTo.com

Zmiany w testach na prawo jazdy

Wbrew opiniom baza pytań z testów na prawo jazdy nie zmienia się co tydzień. Z ostatnią zmianą mieliśmy do czynienia w okolicach kwietnia tego roku.

Komisja dodaje i usuwa pytania

Działająca przy ministerstwie infrastruktury tzw komisja weryfikacyjna uważnie przygląda się zarówno nowym/przyszłym pytaniom do testów na prawo jazdy, jak i tym, które już funkcjonują. W tym roku zdecydowano się więc na dodanie ponad 400 nowych pytań, później jednak bazę minimalnie zmniejszono o pytania niejasne, kontrowersyjne lub…. wadliwe. Co ciekawe wśród pytań usuniętych znalazły się te nowo dodane. Jakimś sposobem prześliznęły się przez sito komisji weryfikacyjnej.

Nowe pytania w 2018 roku

Jak udało nam się ustalić prace nad nową pulą egzaminacyjną już trwają. Kiedy nowe pytania pojawią się w testach na prawo jazdy? Tego niestety nie wiadomo, przypuszczać jednak należy, że powiększenie bazy egzaminacyjnej będzie miało miejsce już w 2018 roku, niezależnie od roszad kadrowych w resorcie.

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com