Skip to main content

Niewiele osób wie, że w sieci można znaleźć testy na prawo jazdy za darmo. Płytka z testami na prawo jazdy jaką kursanci otrzymują na dzień dobry w nauce jazdy nie zawsze spełnia ich oczekiwania, a taki stan rzeczy zmusza ich do szukania testów online.

Testy na prawo jazdy za darmo

Niepodważalną zaletą rozwiązań online jest możliwość nauki testów na prawo jazdy na każdym urządzeniu – przy założeniu oczywiście, że usługodawca udostępnia testy na prawo jazdy na stronie obsługującej urządzenia mobilne, co nie jest wcale takie oczywiste. Koszt dostępu do bazy online nie jest wielki, jednak przy odrobinie wysiłku można znaleźć testy na prawo jazdy zupełnie za darmo:

Prawko baza pytań

Testy na prawo jazdy za darmo. Prawko baza pytań

To najstarszy w sieci  serwis udostępniający testy na prawo jazdy za darmo. Baza pytań zawiera wyłącznie pytania (i odpowiedzi) zaakceptowane przez komisję weryfikacyjną, czyli te, które występują na egzaminach państwowych. Prawko baza pytań zawiera jednak tylko cześć bazy oficjalnej, jednak do szybkiej powtórki – w sam raz.

Adres strony: prawkobazapytan.pl

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa

Testy na prawo jazdy za darmo

Tak, resort udostępnia pełną kompletną bazę pytań egzaminacyjnych, przy czym kluczowe jest tu słowo: “pytań”, bowiem odpowiedzi tu nie znajdziecie. Kolejnym problemem jest to, że udostępniona przez ministerstwo baza pytań nie jest podzielona na poszczególne kategorie prawa jazdy – wszystkie pytania wrzucone są do jednego worka – od pytań na motocykl po uprawnienia… tramwajowe.

Podstawą upublicznienia pytań egzaminacyjnych jest art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z nią pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Adres strony: mib.gov.pl/2-Prawojazdy.htm

Testy na prawo 2018 jazdy gotowe do nauki

Najpopularniejszy wśród kursantów serwis Zdamyto.com to już opcja płatna – chociaż nie tak wiele mając na uwadze to, że system ten zwiera kompletną bazę egzaminacyjną (pytania identyczne jak na egzaminie),  interfejs programu maksymalnie zbliżony do tego na egzaminie państwowym.

Na zdamyto za darmo możesz jednak sprawdzić swój stan wiedzy rozwiązując test egzaminacyjny

Co ciekawe system zdamyto.com zawiera moduł inteligentnych statystyk zbierający dane o najtrudniejszych dla Ciebie pytaniach i działach, zdamyto umożliwia także zdawanie egzaminów wewnętrznych a samej bazy nie trzeba aktualizować – system testów online aktualizuje się automatycznie na poziomie serwera.

Adres strony: zdamyto.com, wersja mobilna: m.zdamyto.com

Czytaj także:  Testy na prawo jazdy: mity i kity (głównie)

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com