Testy na prawo jazdy: Ile oleju (nie) powinno być w silniku?

testy na prawo jazdy
 

To z pozoru proste pytanie potrafi wyłożyć blisko 60 procent rozwiązujących testy na prawo jazdy. I wcale nie chodzi o to, że kursanci mają za mało oleju w głowie, aby móc sprawdzić jego poziom w silniku samochodowym.

Testy na prawo jazdy: tylko pozornie trudne pytanie

Najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. Na tak oczywiste pytanie odpowiada się niemal machinalnie, i tak odpowiadają rozwiązujący testy na prawo jazdy. Niestety nieprawidłowo:

W którym miejscu wskaźnika bagnetowego, powinien znajdować się ślad oleju, aby oznaczało to, że jego poziom jest nieprawidłowy?

View Results

Loading ... Loading ...

Czy Tobie także ręka powędrowała w okolice drugiej odpowiedzi? Doskonale! Twoja odpowiedź jest zgodna z oczekiwaniem autora, czyli… niepoprawna 😉

W pytaniu chodzi przecież o poziom nieprawidłowy. Należy pamiętać, że zarówno zbyt niski jak i zbyt wysoki poziom oleju może być niebezpieczny dla silnika. W tej kombinacji pytań nieprawidłowy poziom oleju oznacza Powyżej znaku „MAX”.

Dane statystyczne dotyczące najtrudniejszych pytań w testach na prawo jazdy dostarcza co miesiąc zdamyto.com. Warto przejrzeć to zestawienie przed zapisaniem się na egzamin państwowy w ośrodku egzaminowania.

Najtrudniejsze pytania: rozwiąż darmowy test

Czytaj też