Testy na prawo jazdy: Ile oleju (nie) powinno być w silniku?

To z pozoru proste pytanie potrafi wyłożyć blisko 60 procent rozwiązujących testy na prawo jazdy. I wcale nie chodzi o to, że kursanci mają za mało oleju w głowie, aby móc sprawdzić jego poziom w silniku samochodowym.

Testy na prawo jazdy: tylko pozornie trudne pytanie

Najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. Na tak oczywiste pytanie odpowiada się niemal machinalnie, i tak odpowiadają rozwiązujący testy na prawo jazdy. Niestety nieprawidłowo:

[poll id=”14″]

Czy Tobie także ręka powędrowała w okolice drugiej odpowiedzi? Doskonale! Twoja odpowiedź jest zgodna z oczekiwaniem autora, czyli… niepoprawna 😉

W pytaniu chodzi przecież o poziom nieprawidłowy. Należy pamiętać, że zarówno zbyt niski jak i zbyt wysoki poziom oleju może być niebezpieczny dla silnika. W tej kombinacji pytań nieprawidłowy poziom oleju oznacza Powyżej znaku „MAX”.

Dane statystyczne dotyczące najtrudniejszych pytań w testach na prawo jazdy dostarcza co miesiąc zdamyto.com. Warto przejrzeć to zestawienie przed zapisaniem się na egzamin państwowy w ośrodku egzaminowania.

Najtrudniejsze pytania: rozwiąż darmowy test

One Comment on “Testy na prawo jazdy: Ile oleju (nie) powinno być w silniku?”

  1. Co fakt to fakt, niektore pytania sa porazajace i zupelnie zbedne 😀 Ja tez takie mialam na egzaminie ale na szczescie znalam odpowiedz bo na kursie w autojarze w wawie gdzie chodzilam zwracano uwage wlasnie na takie rzeczy 😀

Co o tym sądzisz?