Testy na prawo jazdy: Sprawdź, czy twoje testy pochodzą od zweryfikowanego wydawcy

 

Testy na prawo jazdy wciąż (chociaż coraz rzadziej) kojarzą się z płytką CD. Większość szkół nauki jazdy nie zauważyła, że rzeczywistość ich klientów odbywa się online To zupełnie tak jakby nie zauważyć, że mamy samochody hybrydowe, testy na prawo jazdy rozwiązuje się teraz na komórce, a po orbicie krąży elektryczna Tesla (samochód taki znaczy).  Niewiele osób jednak wie, że jedynie 5 podmiotów posiada prawa autorskie do pytań egzaminacyjnych.

Ucz się bezpośrednio  z zaufanego źródła

Na podstawie art. 23 ust. 6 ustawy z dnia 25 lutego 2016 r. o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego informuję, że prawa autorskie i prawa pokrewne, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, do pytań egzaminacyjnych stosowanych na egzaminie państwowym na prawo jazdy przysługują następującym podmiotom:

1.         Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. 00-222 Warszawa ul. Sanguszki 1,

2.         SPH CREDO, Jacek Bogusławski, 64-920 Piła al. Wojska Polskiego 43,

3.         Digibit, Tomasz Wituła, 87-327 Bobrowo ul. Drużyny 52a,

4.         Sławomir Ziajka, „ZdamyTo.pl” High Technology Managment, 63-760 Zduny ul. Sulmierzycka 40,

5.         Liwona Sp. z o.o. 02-496 Warszawa, ul. Rakuszanki 5.

Zdziwieni, że na liście nie ma wydawcy Waszych pytań?

Zalecamy korzystanie z materiałów podmiotów, których pytania zostały pozytywnie zweryfikowane przez Ministerstwo – czyli tych wymienionych wyżej.

Rozróżnić należy tutaj „podmioty których pytania zostały pozytywnie zweryfikowane” od „certyfikowanych” testów na prawo jazdy których po prostu nie ma.

Poczytaj na co uważać przy wyborze testów na prawo jazdy: Testy na prawo jazdy: mity i kity (głównie).

Czytaj też