Testy na prawo jazdy: W bazie pytań pojawią się zupełnie nowe zagadnienia?

 

Już niedługo w testach na prawo jazdy mogą pojawić się zupełnie nowe pytania odnoszące się do zagadnień dotąd nie poruszanych. Zmiany w testach na prawo jazdy zapowiadane były jeszcze w ubiegłym roku. Planu nie udało się ich wprowadzić, bo na przeszkodzie stanął… kodeks drogowy, który właśnie ma zostać zmieniony. Teraz może się to zmienić – rząd przyśpiesza prace nad zmianami w ustawie prawo o ruchu drogowym i chce wprowadzania korytarzy życia.

Przedstawiciel resortu infrastruktury jeszcze w tamtym roku przyznał:

Chcemy, aby pytania dotyczące korytarzy życia znalazły się w puli pytań egzaminu na prawo jazdy

Zapowiadana zmiana testów na prawo jazdy wynika z częstych przypadków nieprzepuszczania pojazdów uprzywilejowanych poruszających się drogami szybkiego ruchu.

Szymon Huptyś rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury przyznał, że:

Projekt zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczący wprowadzenia rozwiązań regulujących zasady tworzenia i funkcjonowania korytarzy życia, został zgłoszony do Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. O szczegółach proponowanych rozwiązań będziemy mogli poinformować na dalszych etapach procedury legislacyjnej.

Całkiem więc możliwe, że testy na prawo jazdy zostaną poszerzone o nowe pytania z pierwszej pomocy, a odnoszące się właśnie do korytarzy życia.

Czytaj też