Skip to main content

Nie wszystkim egzamin teoretyczny udało się zdać w 2017 roku.  Część z jednak osób, które zamierzają zdawać testy na prawo jazdy w 2018 roku może na egzaminie państwowym czekać przykra niespodzianka.

Nie wszyscy wiedzą, że starym roku doszło do sporej zmiana w bazie egzaminacyjnej. Już w lutym tamtego roku do testów na prawo jazdy dodano przeszło 400 nowych pytań. Zwiększenie puli pytań nie miało jakiegoś znaczącego (podkreślamy – znaczącego) wpływu na zdawalność teorii w WORD, faktem jest, że zdawalność tej części egzaminu na prawo jazdy delikatnie spadła, zaś nowe pytania zaczęły pojawiać się w zestawieniach najtrudniejszych pytań z testów na prawo jazdy opracowywanym przez serwis zdamyto.com.

Dodanie nowych pytań do puli egzaminacyjnej to nie wszystko. W tamtym roku miało też miejsce usunięcie części pytań z puli egzaminacyjnej. Bazę wyczyszczono tych pytań, których konstrukcja czy treść delikatnie mówiąc pozostawiały wiele wątpliwości. Dotyczy to w szczególności tych niejasnych, których po prostu nie byliście w stanie zrozumieć. W bazie było też kilka „kwiatków”, które definitywnie wyrwano ;).

Niestety wycofane z egzaminów teoretycznych pytania nadal funkcjonują w niektórych nieprofesjonalnych bazach pytań.

O wycofaniu części pytań z testów na prawo jazdy pisaliśmy tutaj: Testy na prawo jazdy: Komisja weryfikacyjna wycofała z bazy część pytań.

testy na prawo jazdy

Mam nieaktualne testy na prawo jazdy. Co robić, jak żyć?

Przede wszystkim nie panikować. Co trzeba zrobić?

  1. Jeśli testy na prawo jazdy masz na płytce – zaktualizuj ją.
  2. Kup nową płytkę. Niestety część płytek z testami na prawo jazdy nie daje możliwości aktualizacji. Jeśli tak jest w twoim przypadku – musisz kopić nowe testy na prawo jazdy na CD.
  3. Jeśli masz testy na prawo jazdy ZdamyTo – nie musisz robić nic.

Z testami na płytkach jest pewien poważny problem: Działają tylko na komputerze więc w szkole, autobusie nic ci po niej.

…dlatego najlepszym rozwiązaniem są testy testy na prawo jazdy online np zdamyto.com.

Przy okazji – trudności w zaliczeniu egzaminów teoretycznych nie zawsze wynikają z braku przygotowania do egzaminu teoretycznego. Zdających testy na prawo jazdy gubi często pośpiech, czy niedoczytanie pytania. Pisaliśmy o tym tutaj: Wtopy na teorii, czyli to samo zdjęcie-różne pytania.

Zdana teoria przechodzi na 2018 rok

Jeśli testy na prawo jazdy były (z sukcesem) zdawane w starym roku, ale nie udało się zdać egzaminu praktycznego, to nie ma potrzeby powtarzania egzaminu z teorii w 2018 roku. Dziś raz zdanych testów na prawo jazdy powtarzać nie trzeba.

Szerokości 😉

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com