Skip to main content

Podsumowanie roku nie może ominąć tematu testów na prawo jazdy. Czy w 2018 roku należy spodziewać się zmian w puli egzaminacyjnej? Testy na prawo jazdy 2018 – jest czego bać się?

Ilość pytań egzaminacyjnych nie jest stała. Już od początku funkcjonowania było wiadomo, że testy na prawo jazdy będą wzbogacane o nowe pytania – tak obiecał resort infrastruktury i trzeba przyznać, że słowa dotrzymał: nowe pytania w testach na prawo jazdy pojawiły się już na początku tego roku. A jak będzie w 2018 roku?

Cóż, nie specjalnie chwalono się zamiarem wprowadzenia nowych pytań, do informacji o rozszerzeniu bazy egzaminacyjnej dotarło jednak zdamyto.com:

testy na prawo jazdy 2018

To co udało nam się ustalić to to, że nowe pytania są już opracowywane, a w części już gotowe. Wzorem tegorocznym komisja weryfikacyjna nie pozwoli zapewne na to, aby nowe pytania w testach na prawo jazdy żyły własnym życiem. Statystyki nowych pytań egzaminacyjnych były bowiem uważnie obserwowane, brany był też pod uwagę poziom ich trudności. Pytania egzaminacyjne faktycznie były pod nadzorem, bowiem po ok 2 miesiącach zdecydowano się na…. usunięcie części pytań z bazy egzaminacyjnej, a wśród tych usuniętych znalazły się nowo dodane pytania.

Egzamin teoretyczny będzie trudniejszy?

Jak pokazały statystyki zdawalności, nowe pytania w testach na prawo jazdy (dodane w lutym tego roku) nie wpłynęły znacząco na zdawalność egzaminów teoretycznych. Wprawdzie odnotowano mały spadek zdawalności, trudno jest jednak mówić o tym, że nowa pula pytań utrudniła zdanie teorii.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy – gdy pojawią się – nie powinny w 2018 roku wywrócić rankingów zdawalności egzaminów teoretycznych na prawo jazdy.

Testy na prawo jazdy: Jak oni to zdają?

Testy na prawo jazdy są jawne

Warto wiedzieć, że wszystkie pytania stosowane w testach na prawo jazdy są w pełni jawne. Podstawą prawną jest art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z nim „pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.”

Darmowe testy na prawo jazdy

Niewiele osób wie, że w sieci można znaleźć darmowe testy na prawo jazdy. Płytka z testami na prawo jazdy jaką otrzymują kursanci zapisujący się na kurs nie zawsze spełnia ich oczekiwania, a taki stan rzeczy zmusza ich do szukania testów online.

Niepodważalną zaletą rozwiązań online jest możliwość nauki testów na prawo jazdy na każdym urządzeniu – przy założeniu oczywiście, że usługodawca udostępnia testy na prawo jazdy na stronie obsługującej urządzenia mobilne, co nie jest wcale takie oczywiste. Koszt dostępu do bazy online nie jest wielki, jednak przy odrobinie wysiłku można znaleźć testy na prawo jazdy zupełnie za darmo:

Prawko baza pytań

Testy na prawo jazdy za darmo. Prawko baza pytań

To najstarszy w sieci  serwis udostępniający testy na prawo jazdy za darmo. Baza pytań zawiera wyłącznie pytania (i odpowiedzi) zaakceptowane przez komisję weryfikacyjną, czyli te, które występują na egzaminach państwowych. Prawko baza pytań zawiera jednak tylko cześć bazy oficjalnej, jednak do szybkiej powtórki – w sam raz.

Adres strony: prawkobazapytan.pl

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa

Testy na prawo jazdy za darmo

Tak, resort udostępnia pełną kompletną bazę pytań egzaminacyjnych, przy czym kluczowe jest tu słowo: „pytań”, bowiem odpowiedzi tu nie znajdziecie. Kolejnym problemem jest to, że udostępniona przez ministerstwo baza pytań nie jest podzielona na poszczególne kategorie prawa jazdy – wszystkie pytania wrzucone są do jednego worka – od pytań na motocykl po uprawnienia… tramwajowe.

Podstawą upublicznienia pytań egzaminacyjnych jest art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z nią pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Adres strony: mib.gov.pl/2-Prawojazdy.htm.

Testy na prawo 2018 do nauki

Najpopularniejszy wśród kursantów serwis Zdamyto.com umożliwia darmowe sprawdzenie przygotowania do egzaminu teoretycznego. Pełen pakiet testów to już opcja płatna – chociaż nie tak wiele mając na uwadze to, że system zdamyto zwiera kompletną bazę egzaminacyjną (pytania identyczne jak na egzaminie),  interfejs programu maksymalnie zbliżony do tego na egzaminie państwowym.

Co ciekawe system zdamyto.com zawiera moduł inteligentnych statystyk zbierający dane o najtrudniejszych dla Ciebie pytaniach i działach, zdamyto umożliwia także zdawanie egzaminów wewnętrznych a samej bazy nie trzeba aktualizować – system testów online aktualizuje się automatycznie na poziomie serwera.

Adres strony: zdamyto.com.

Czytaj też:  Prawo jazdy 2018: jakie zmiany (były proponowane)?

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com