Skip to main content

Najczęstsze przyczyny oblania testów na prawo jazdy. Egzamin teoretyczny na prawo jazdy to obowiązkowy punkt programu dla przyszłych kierowców. Jego zdawalność – chociaż niska – systematycznie rośnie i w niektórych WORD przekracza 50%. najczęściej jednak większość kursantów oblewa testy na prawo jazdy.

Zdawalność 80%

testy na prawo jazdy

Kultowe pytanie ze starych testów na prawo jazdy

Zdawalność egzaminów teoretycznych na poziomie 80 procent to czasy które dawno przeszły już do historii. Kompletna zmiana bazy egzaminacyjnej może nie podniosła aż tak bardzo poziomu trudności testów na prawo jazdy ale… uniemożliwiła nauczenie się ich na pamięć i zmusiła do myślenia (niezależnie od tego ile złego można powiedzieć o dziś o nich powiedzieć).

Początkowo nowe testy na prawo jazdy były dobrem luksusowym i dostępnym dla wybranych – baza egzaminacyjne była bowiem tajna, dopiero jej opublikowanie umożliwiło dostęp do pytań dla wszystkich. Całą bazę pytań znaleźć można na stronach ministerstwa infrastruktury. Twierdzenie to należy rozumieć dosłownie, bowiem resort publikuje same pytania z testów na prawo jazdy bez klucza odpowiedzi, dodatkowo pytania z różnych kategorii uprawnień wrzucone są do jednego worka. Niemniej wszystkie pytania z testów na prawo jazdy można pobrać. Za darmo.

Testy na prawo jazdy baza oficjalna. Czy w tej sytuacji można(…)

Co robisz źle?

Czy testy na prawo jazdy są trudne? Nie porwiemy się na jednoznaczną odpowiedź, można jednak stwierdzić, że niska zdawalność nie odzwierciedla ich poziomy trudności. Po prostu dokładniej weryfikują wiedzę i zmuszają do myślenia.

…chociaż w dzisiejszych testach na prawo jazdy są też i kwiatki – nikt nie wie dlaczego odpowiedź na dane pytanie jest własnie taka a nie inna, albo żadna możliwość odpowiedzi nie pasuje do zadanego pytania. Albo pasuje kilka 🙂

Dlaczego kursanci oblewają? Oto kilka głównych powodów:

  1. Pośpiech. WORD Jelenia Góra pokusił się o opracowanie zestawienia z którego wynikało, że najszybciej rozwiązywane testy na prawo jazdy to te odnoszące się do… oblanych egzaminów. Czasu na rozwiązanie testu jest naprawdę duuuużo!
  2. Nieznajomość bazy egzaminacyjnej. Niestety całą bazę testów na prawo jazdy trzeba poznać. Jak pisaliśmy wcześniej dostępna jest ona na stronach ministerstwa infrastruktury, ale gotowe do nauki testy na prawo jazdy w trybie nauki egzaminu udostępnia zdamyto.com (z dostępem na komórkę i komputer).
  3. Niedoczytanie pytania. Jest kilka pytań, które wymagają dokładnego przeczytania ich treści (np to odnoszące się do nieprawidłowego poziomu oleju, czy skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem c-12). Czasem jedno słowo odwraca kompletnie treść i sens pytania.
  4. “Bo inni już wyszli z sali” w pewien sposób łączy się to z pośpiechem, ale to głównie presja innych zdających powoduje przekonanie, że egzaminu nie zdam bo jest trudny, więc nie będę się uczyć – bo przecież jest dla mnie za trudny. Jakoś to będzie…
  5. Brak przygotowania teoretycznego– słabe przygotowanie z teorii polegające wyłącznie na nauce testów na prawo jazdy

Błędy w testach na prawo jazdy

Dziś testy na prawo jazdy dołącza do swojej gazetki chyba i gazeta “Młody Modelarz”, ale takich materiałów nie należy traktować jako pomoc “naukową”. Niestety wśród dystrybuowanych przez różne podmioty zestawów testów zdarzają się poważne błędy dotyczące prawidłowości odpowiedzi czy… przyporządkowania pytań do niewłaściwych kategorii (!!!), a to powoduje u kursantów niepotrzebny stres…

Najtrudniejsze pytania z testów na prawo jazdy spróbuj sił w teście.

Idź do testu

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com