Skip to main content

W tej anonimowej ankiecie instruktorzy nauki jazdy wyznali nam i Wam ile tak naprawdę zarabiają. Prawdę mówiąc, to jest jakaś masakra, a kursanci wybierają często kursy najtańsze – strzelając sobie w kolano.

Ile zarabia instruktor nauki jazdy?

A to już zależy od wielu czynników min:

  • ceny kursu
  • kwalifikacji
  • doświadczenia/wyników zdawalności
  • popularności wśród kursantów

Poziom wynagrodzenia jak widać uzależniony jest od wielu czynników, ale nie czarujmy się – cena kursu jest czynnikiem decydującym.

Przy niskiej cenie kursu właściciel nauki jazdy nie będzie miał po prostu z czego wypłacić godziwego wynagrodzenia

Aż 30% ankietowanych przyznało, że ich wynagrodzenie za godzinę ciężkiej pracy otrzymuje… do 12 zł (przy dolnej granicy poniżej 8 zł/h szkolenia). To już lepiej pracować na kasie w supermarkecie, albo zagrać rolę św. Mikołaja w akcji promocyjnej czekoladek.

Oczywiście wyniki ankiety cały czas zmieniają się i wciąż można oddać w niej swój głos, struktura, jednak obraz (nędzy i rozpaczy) pozostaje ten sam.

Do poniższej ankiety należy Wam się pewne wyjaśnienie: część głosów, tych dotyczących najwyższego poziomu zarobków, odnosi się do stawek otrzymywanych przez instruktorów prowadzących szkolenia także na “ciężkie” kategorie – stąd ich stawki godzinowe są oczywiście wyższe.

[poll id=”15″]

Zatem, drodzy kursanci – wybierajmy najtańsze kursy. Tylko nie płaczcie później, że czegoś Was w nauce jazdy czegoś-tam nie było, nie dostaliście materiałów do kursu (albo otrzymaliście jakieś cholera-wie-jakie na pendrive), a Wasz instruktor na 12. godzinie był taki wymordowany, że nie miał siły już Wam tłumaczyć. Zresztą – komu by się chciało w kołchodzie za 9 zł/h.

Nauka jazdy i zdechnięty karp

Czy niska cena kursu nauki jazdy ma jakiś sens? No cóż, jeśli nauka jazdy nie ma nic do zaoferowania – to oferuje najniższą cenę.

Iść na taki kurs to zupełnie tak, jak jak kupić na wigilię zdechniętego karpia po 2,59 zł/kg

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com