Ukraińskie prawo jazdy kupisz przez od pośrednika z Holandii i to za 2800 zł

prawo jazdy z ukrainy
 

Nie możesz zdać egzaminu na prawo jazdy? Ta opcja jest dla Ciebie. Zastanów się jednak czy warto, a także dlaczego nie możesz tego egzaminu zdać. Może faktycznie nie potrafisz jeździć, w takim razie po co ci prawo jazdy?

Lepiej jak na bazarie

Nie musisz nigdzie wyjeżdżać. Wszytko można załatwić telefonicznie, a niezbędne dane wysyłasz sms-em i po dwunastu dniach masz prawo jazdy.

W Polsce możesz jeździć z ukraińskim prawem jazdy, policja nie ma (jeszcze) możliwości zweryfikowania jego autentyczności, gdyż nie posiada dostępu do systemu informatycznego ukraińskiej policji. Prawa jazdy wcale nie trzeba wymieniać na polskie. Przynajmniej przez pierwsze 6 miesięcy.

Jest jednak parę problemów

Ukraińskie prawo jazdy przestanie być ważne po 6 miesiącach. Później trzeba je wymienić na polskie.

Wymieniając na polskie ukraińskie prawo jazdy wysyłane jest pytanie o autentyczność tego dokumentu do ukraińskiego urzędu. Jeśli autentyczność prawa jazdy nie zostanie potwierdzona – zawiadamiane zostają organy ścigania.

Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Fałszywe prawka z Ukrainy

W 2018 r. Straż Graniczna odnotowała znaczący wzrost Ukraińców, chcących wjechać do Polski z podrobionym prawem jazdy. Część tych dokumentów była podrobiona tak dobrze, że nie sposób było odróżnić ich od oryginału. Pomagał dopiero test pod lampą UV, ujawniający niewidoczne w świetle dziennym znaki.

Jak wymienić Ukraińskie prawo jazdy na polskie?

Dla tych, którzy chcą przekonać się o autentyczności swojego ukraińskiego prawa jazdy wymienić ukraińskie prawo jazdy na polskie podpowiadamy jak to zrobić:

 1. Przygotuj potrzebne dokumenty. Jakie to dokumenty  – czytaj dalej.
 2. Dokumenty złóż w odpowiednim urzędzie.
 3. Zapłać za wydanie prawa jazdy.
 4. Jeśli płacisz w kasie — zanieś potwierdzenie opłaty do pokoju, w którym przyjęto twój wniosek. Jeśli robisz przelew — wyślij e-mail z potwierdzeniem przelewu do urzędu.
 5. Odbierz gotowe prawo jazdy. Szczegóły znajdziesz w sekcji Ile będziesz czekać. Masz 2 możliwości odbioru:
  • w urzędzie — zabierz wtedy ze sobą dowód osobisty albo paszport oraz zagraniczne prawo jazdy,
  • pocztą — jeśli zaznaczysz we wniosku, że chcesz odebrać pocztą, wpiszesz swój adres i przed odbiorem odeślesz swoje zagraniczne prawo jazdy.

Jakie dokumenty są potrzebne?

 • niosek o wymianę prawa jazdy– otwórz plik w nowym oknie — pobierz i wypełnij w domu albo zrób to w urzędzie,
 • aktualne zdjęcie. Sprawdź, jak powinno wyglądać zdjęcie do prawa jazdy,
 • dowód osobisty albo paszport,
 • paszport, tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca, kartę pobytu, polski dokument tożsamości cudzoziemca lub zgodę na pobyt tolerowany — jeśli jesteś cudzoziemcem,
 • dokument, który potwierdzi adres zameldowania, na przykład dowód osobisty, kartę pobytu albo zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały albo czasowy. Jeśli masz nowy dowód osobisty, w którym nie ma adresu zameldowania — weź z dowolnego urzędu gminy zaświadczenie o zameldowaniu. Jeśli nie masz meldunku — zapytaj w urzędzie gminy, co zrobić,
 • ksero zagranicznego prawa jazdy z tłumaczeniem na język polski — tłumaczenie musi być napisane albo potwierdzone przez tłumacza przysięgłego lub konsula i musi stanowić integralną część dokumentu.

Ile to kosztuje?

100,50 zł + ewentualne 2800 zł za zakupienie ukraińskiego prawka

5 lat więzienia gratis.

Czytaj też