Skip to main content

Nad nami przetacza się właśnie orkan Fryderyka, niosący ze sobą silny wiatr, co w połączeniu z opadami śniegu oznacza kłopoty, a to z kolei może oznaczać, że część egzaminów na prawo jazdy może być odwołana.

Porywy osiągnęły prędkość nawet 115 kilometrów na godzinę. W wielu regionach Polski mogą pojawiać się  zawieje i zamiecie śnieżne.

IMGW Ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla większości kraju wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

Na południu, miejscami w centrum i na zachodzie obowiązują alerty drugiego stopnia. IMGW lokalnie przestrzega również przed zamieciami i zawiejami śnieżnymi oraz intensywnymi opadami śniegu.

Egzaminy mogą być odwołane

Złe warunki atmosferyczne mogą dać przyczynę do odwołania egzaminów na prawo jazdy. Ośrodki egzaminowania mogą w takich sytuacjach przerwać egzaminowanie, a egzaminy odwołane odbędą się w innych terminach.

Dyrektor ośrodka egzaminowania może okresowo wstrzymać przeprowadzanie egzaminów praktycznych jeśli warunki atmosferyczne lub inne przyczyny uniemożliwiają przeprowadzanie egzaminów.

Kursanci z tego tytułu nie ponoszą żadnych konsekwencji ani dodatkowych kosztów.

Mam dziś egzamin. Co robić, jak żyć?

Przede wszystkim nie panikować. Przewrotnie gorsze warunki atmosferyczne sprawiają, że liczba wypadków spada. Podobna zależność występuje podczas egzaminów na prawo jazdy-zdawalność… rośnie.

Zdwojona czujność pozwala lepiej oceniać sytuację drogową, na pewno nie zostaniesz negatywa za „zbyt wolną jazdę” – przecież nikt rozsądny nie będzie szybko jechał w kiepskich warunkach pogodowych – obowiązuje Cię przecież prędkość bezpieczna.

Zerknij: Tomek Kuchar prezentuje jak bezpiecznie zachować się na drodze podczas zimowej jazdy samochodem. Zaraz zaraz,  ale co to ma wspólnego z nauką jazdy?

„Będę jeździć po brei, śniegu? A co jeśli będzie ślisko?? Surprised

No właśnie CO? Kto Cię tego nauczy jak nie nauka jazdy?

Wbrew opinii większości z Was (jako przyszłych kursantów) zima jest najlepszym okresem na zrobienie kursu na prawo jazdy i.. zdanie egzaminu.

  1. Ty jako kierowca musisz umieć jeździć a nie tylko zdać egzamin na prawko. Jazdy zimą nauczą cię umiejętności poruszania się w każdych warunkach – nie tylko w piękny słoneczny dzień, ale i podczas gorszych warunków ruchu. Na pewno dla Ciebie jako przyszłego kursanta zdanie to brzmi strasznie – będę jeździć po brei, śniegu? A co jeśli będzie ślisko?? No właśnie CO? Kto Cię tego nauczy jak nie nauka jazdy??  Jadąc na szkolną wycieczkę zakładasz, że przez kilka dni będzie ciepło czy zabierasz do plecaka coś cieplejszego? Zima zdaniem kierowców (czyli tych którzy wiele na drodze widzieli) jest najlepszym okresem do nauki jazdy!
  2. Egzamin na prawo jazdy łatwiej zdać zimą – to zdanie brzmi jak szaleństwo ale to prawda. Zimą Twoja czujność jest zdwojona – ze względu na gorsze warunki drogowe. Pilnujesz się – żeby koła się nie ślizgały, żeby kogoś nie ochlapać, ale ta zdwojona czujność wpływa na Twoją poprawność jazdy.


Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com