Uwaga nie 4 czerwca, a 27 maja wchodzą zajęcia na ODTJ!

Obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców nie wejdą 4 czerwca 2018. Nie będzie też okresu próbnego. Ktoś palnął głupotę, kilkudziesięciu ktosiów głupotę powieliło dodając kilka siejących trwogę szczegółów.

Kursanci są tak skołowani, że wierzą już we wszystko…

„Prawo jazdy będzie droższe o kilkaset złotych”, „Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców”, “Prawo jazdy zdrożeje. O ile? Dodatkowy kurs i szkolenie dla nowych kierowców – cena prawa jazdy w górę. Pomysł Ministerstwa infrastruktury”, „Prawo jazdy podrożeje… Początkujących kierowców czekają dodatkowe szkolenia”, „Zdałeś egzamin na prawo jazdy? Czekają cię kolejne wydatki”, „Prawo jazdy będzie droższe o 300 zł, czy dzięki temu na drogach będzie bezpiecznie”. Takie brednie znajdziecie w Rzeczpospolitej, Dzienniku Wschodnim, Dzienniku Bałtyckim, Radiu Eska i Auto Świeci. Może i te tytuły byłyby sensacją, gdyby zawierały choć ziarno prawdy.

…tymczasem żadnych zmian nie będzie.

Obowiązek czasem kiepsko wychodzi, tym bardziej jeśli mówimy o zaledwie godzinnym szkoleniu praktycznym na ODTJ. To mniej więcej tyle co kot napłakał, albo i nawet mniej, dlatego warto pomyśleć o profesjonalnym szkoleniu z techniki jazdy. Wbrew pozorom wcale nie tak trudno je znaleźć, my zwróciliśmy uwagę na szkolenia Auto-Holika z Lublina. Któż inny jak nie kierowca rajdowy, instruktor nauki oraz techniki jazdy wie więcej o technice jazdy.

Najbliższe takie szkolenie organizowane przez Auto-Holika w lubelskim ODTJ odbędzie się 27 maja oraz 23 czerwca 2018.  Radzimy zadbać o swoje bezpieczeństwo zanim zadba o to ustawodawca – w drodze obowiązku.

Czytaj Prawko po 4 czerwca: Będzie drożej, gorzej, trudniej i inne ej


Co o tym sądzisz?