Skip to main content

Zaczęło się. Pozycja Słońca wydaje się Tobie sprzyjać, chociaż  Merkury radzi wstrzymać się z podejmowaniem ważnych decyzji. Wenus w Twoim znaku ułatwia komunikację i uczy pokonywać przeszkody. W dodatku kończy się rok, a 1 stycznia 2017 wejdą poważne zmiany! (to ostatnie zdanie akurat nie z horoskopu)

Z horoskopami jest niemal tak jak z góralskimi przepowiedniami pogody (a nawet jeszcze gorzej), góral ma bowiem dwie opcje – pogoda bedzie pikno, albo pikno nie bedzie.

Z horoskopami jest znacznie gorzej, tam bowiem jest znacznie więcej zmiennych które mogą się nie sprawdzić. Oczywiście są też takie, które z znacznej mierze są sprawdzalne, ba! Pasują jak ulał do rzeczywistości, jednak to wyjątek potwierdzający regułę, że horoskopy są do bani. Osobiście bardziej wierzę w zjawisko określane przeznaczeniem: jeśli na twojej ścieżce codziennego spaceru pojawiła się biedronka – tak pewnie miało być i mogę się założyć, że żaden z horoskopów tego nie przewidział.

I te porównania kierują mnie w naturalny sposób do kwestii przepowiedni zmian w prawach jazdy.

Media wyczuły krew

Więc pojawiają się takie newsy.

https://www.youtube.com/watch?v=XgLqmVClH30

Fakt, zmiany dla młodych kierowców są zapowiadane i to przynajmniej od 2015 roku, bowiem miały wejść w życie już 1 stycznia 2016. Nic z tego nie wyszło, ponieważ do wdrożenia ich niezbędny jest system CEPIK 2.0, który… nie został uruchomiony. Wejście w życie nowych przepisów przesunięto więc na 1 stycznia 2017. Wszystko wiele jednak wskazuje na to, że CEPIK-u 2.0 także nie da się odpalić 1 stycznia 2017, a jeśli już to nastąpi, to dojdzie do paraliżu między innymi WORD-ów, szkół nauki jazdy, stacji diagnostycznych i kilku innych kluczowych podmiotów.

Źródła w Ministerstwie Cyfryzacji podają wręcz, że brana jest pod uwagę możliwość uruchomienia systemu CEPIK 2.0 dopiero w 2018 roku lub… zaprojektowania wdrożenie go od nowa – takie są bowiem autorów audytu, który zleciło Ministerstwo Cyfryzacji.

Zmian w egzaminach na prawo jazdy nie będzie

Nowe zasady dla młodych kierowców to nie nowe zasady egzaminowania. Te nie zmienią się w 2017 roku w sposób znaczny. Planowane jest wprawdzie odświeżenie puli pytań egzaminacyjnych i to już we wrześniu 2016, ale trudno to nazwać rewolucją. O zmianach w puli testów na prawo jazdy mówiło się już w chwili wprowadzania ich do WORD – zaskoczenie zatem nie powinno mieć miejsca. Obecnie baza pytań stosowanych w testach na prawo jazdy liczy 2661 pytań.

Raz na jakiś czas słyszy się o rewolucyjnych zmianach w egzaminach na prawo jazdy, ale póki co to jedynie pomysły, dalekie od wdrożenia ich w życie.

Druga poprawka do rewolucji, czyli zmiany w egzaminach teoretycznych

W 2017 roku będzie więc to co ma być, czyli to co zarządzi nasz rząd i żadne horoskopy tego nie zmienią. Póki co, nikt nie wie co począć z CEPIK-iem więc zdajmy się na przeznaczenie… 😉

Testy na prawo jazdy są jawne

Przy okazji: Pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Dokładnie wszystkie aktualne pytania egzaminacyjne jakie są stosowane na egzaminach państwowych można przeglądać po kolei w testach na prawo jazdy ZdamyTo.com

…ale zdarzają się błędy, bo klucz odpowiedzi jawny nie jest i dystrybutorzy odpowiedzi muszą opracowywać sami.

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com