W 2019 roku ceny kursów nauki jazdy mogą wrosnąć

 

Zacznijcie oszczędzać. W 2019 roku ceny kursów nauki jazdy będą musiały podrożeć. Początek podwyżek zaczął się już w 2018 roku.

Koniec roku nie spowodował jakiegoś szczególnego tłoku w naukach jazdy spowodowanego obawami zmian w przepisach. Nikt jakoś nie zwrócił uwagi na to, że w 2019 roku nauka jazdy podrożeje. A podrożeć powinna, i nic nie wskazuje na to, aby tak się nie stało.

Dlaczego część nauk jazdy obniża ceny kursów? Bo nikt nie chce się tam szkolić

Oczywiście Janusze nauki jazdy nadal będą gmerać w cenach kursów, zaniżając ich poziom do idiotycznego, jednak coraz mniejsza ilość przyszłych kierowców zwraca uwagę na cenę kursu koncentrując się na jego jakości. I dobrze, bo ośrodki które nie mają do zaoferowania nic poza niską ceną kursu nauki jazdy, paradoksalnie nie dość że klientów mają coraz mniej, to w dodatku z pracy w nich rezygnują najlepsi instruktorzy. Efekt? Nikt nie chce być szkolony przez patałachów pracujących za każdą stawkę.

Tak właśnie nauki jazdy Was kroją, a Wy się jeszcze cieszycie

Dlaczego najtańsze kursy nauki jazdy są niebezpieczne? Poczytaj: Uwaga na tanie kursy nauki jazdy.

Ile kosztuje kurs nauki jazdy?

Poziom cen kursów nauki jazdy ilustruje ten artykuł. Być może nie nie znajdziesz tam ceny swojego kursu, jednak wykres daje obraz tego, ile za naukę jazdy trzeba zapłacić w wybranych miastach Polski. W 2019 roku ceny kursów pójdą w górę.

Ile kosztują jazdy dodatkowe?

W 2019 roku nauka jazdy będzie droższa

Dobre szkoły nauki jazdy ceny kursów podnosiły już w 2018 roku. Nie były to wprawdzie zmiany skokowe, jednak wyraźny trend został zarysowany.

Dobra jakość szkolenia jest w cenie. Kurs nauki jazdy podlega takim samym prawom rynkowym co, dajmy na to konsole do gier, a sprzedawanie godzin i kursów nie różni się niczym od sprzedawania ziemniaków. Przykład? Sony wypuściło ostatnio na rynek konsolę, której nikt kupić nie chce, więc dziś można ją kupić za połowę ceny. O ziemniakach już sobie doczytajcie sami.

Podwyżki cen kursów nauki jazdy w 2019 roku będą wymuszone wzrostem cen niektórych towarów i usług od których uzależnione są szkoły nauki jazdy, i tak w 2019 roku wzrosną koszty między innymi:

Mając powyższe na uwadze, ceny kursów nauki jazdy w 2019 roku będą musiały podrożeć.

Ile kosztuje wytworzenie kursu nauki jazdy? W ogromnym uproszczeniu opisaliśmy to w tym artykule.

Czytaj też