Skip to main content

Część z Was zapewne szuka odpowiedzi na pytanie gdzie najłatwiej zdać egzamin teoretyczny. My wiemy który z ośrodków egzaminowania należy omijać szerokim łukiem – tam bowiem teorię zdać jest najtrudniej, bowiem system egzaminacyjny losuje wyjątkowo trudne i kuriozalne pytania w zdawanych testach na prawo jazdy.

Żyła wodna

Podejrzewa się, że WORD w Chełmie – bo o nim mowa – zbudowano na żyle wodnej. Paskudne zawirowania energetyczne sprawiają, że egzamin teoretyczny zdaje się tam nawet przez 6 lat, co w przeliczeniu na „razy” wychodzi 86 (póki co). Tyle bowiem egzamin na prawo jazdy zdawał pewien kursant – jak do tej pory bez powodzenia. Prosty rachunek wskazuje, że jak do tej pory egzamin teoretyczny kosztował go już 2580 zł plus koszty dojazdu.

Kierownik Działu Egzaminowania WORD Chełm w rozmowie z TVN24 wylicza:

W 2013 roku stawał do egzaminu teoretycznego 24 razy, w następnym roku takich prób było 31, w 2015 – 17, a w kolejnym siedem. W ubiegłym roku pochylał się u nas nad egzaminacyjnym testem siedem razy. Niestety za każdym razem brakowało mu wymaganej liczby punktów.

testy na prawo jazdy zdamyto

Może to jednak nie pod WORD ta żyła wodna?

Po tylu latach zdawania teorii jest już pewnie niemal na „ty” z egzaminatorami, a ci darzą go wielką sympatią. Na nic jednak zdaje się ich pomoc i tłumaczenie zawiłości testów na prawo jazdy i poprawnych odpowiedzi. Może więc wina leży w zwykłym braku przygotowania? Tutaj wspomniano, że bardzo często niepowodzenia egzaminacyjne na teorii leżą nie po stronie braku przygotowania a po stronie sposobu w jaki egzamin jest zdawany. W tym przypadku zdaje się jednak, że jest inaczej.

Ogólnopolski rekord WORD zostanie chyba pobity

Wiele wskazuje na to, że rekord w ilości podejść do egzaminu na prawo jazdy zostanie pobity właśnie w Chełmie – jeśli weźmiemy pod uwagę egzamin na prawo jazdy w zakresie testów na prawo jazdy i egzaminu praktycznego, bowiem…

…zdającego czeka jeszcze egzamin praktyczny

Zdanie testów na prawo jazdy nie gwarantuje jeszcze uzyskania uprawnień, przecież zdać trzeba jeszcze praktykę, a to wyższa szkoła jazdy, bowiem w tym przypadku na pamięć nauczyć się niestety nie da, a sukces zależy od wielu czynników.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy jest taki sam w całym kraju. Wszyscy przyszli kierowcy muszą zanim usiądą za kierownicę pojazdu egzaminacyjnego muszą zmierzyć się z testami na prawo jazdy.  Test składa się z 32 pytań: 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 pytań z wiedzy specjalistycznej. W zależności od znaczenia pytania dla bezpieczeństwa dla ruchu drogowego odpowiedzi punktowane są 3, 2, lub 1 punktem. Brak odpowiedzi skutkuje otrzymaniem 0 punktów.

Aby zdać egzamin trzeba uzyskać 68 punktów z 74 możliwych.

Zdawalność egzaminów teoretycznych w WORD Chełm w 2017 roku wyniosła 52,07%. Praktykę za pierwszym razem zdało 49,65% kursantów.

Sprawdź czy zdasz: Testy na prawo jazdy: najtrudniejsze pytania 2017.

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com