Wiemy jakie zmiany w egzaminach na prawo jazdy po 4 czerwca 2018

Jeśli jeszcze nie robisz kursu nauki jazdy, to masz nikłe szanse na zdanie egzaminu przed 4 czerwca 2018. A wówczas to… Ach… szkoda gadać, więc poczytajcie. Wiemy wszystko o zmianach czwartoczerwcowych:

Egzamin na prawko po 4 czerwca 2018: jakie zmiany?

Żadne.

Zmian nie będzie też od 1 czerwca 2018, zresztą żaden akt prawny żadnych zmian w tym terminie nie przewidywał, wiec poniższe dyskusje należy traktować jako zwykłe wciskanie kitu:

Żadnych zmian po 1 czerwca 2018 nie będzie. Bo nie miało być!

 

“Zacznie się horror”

Żadnego horroru nie będzie, chociaż już zaczyna się komedia. Właściwie kursantom do śmiechu nie jest, bowiem takie fake newsy tylko potęgują stres, a to właśnie on jest główną przyczyną niepowodzeń egzaminacyjnych

Co oni w tym Elblągu piją?

Ale o dzzzo chozzzi?

O okres próbny, zielony listek.

Poczytajcie zresztą tutaj: Prawo jazdy 2018.

Przy okazji uspokajamy: kurs nauki jazdy ważny jest bezterminowo, podobnie jak egzamin teoretyczny. Raz zdanych testów na prawo jazdy powtarzać już nie musisz (no chyba, że robisz rozszerzenie uprawnień,ale wówczas to oczywiste, że egzamin teoretyczny w zakresie zdawanych uprawnień zdać musisz).

http://ministerstwonaukijazdy.pl/prawko-i-sprawiedliwosc/

Zielony listek – czy mogę przykleić?

Możesz. Pytanie tylko po co. Dla części kierowców działać on będzie jak czerwona płachta na byka podkreślająca, że jesteś dla nich zawalidrogą, a to z kolei  spowoduje, że chętniej zaczną używać klaksonu, a to na pewno nie spodoba Ci się, ani nie pomoże.

Prawdę mówiąc zielony listek nie jest dla Ciebie, ani dla innych kierowców. Jest dla policji. Przecież funkcjonariusz dokonujący pomiaru prędkości (a młodzi kierowcy objęci mieli być ograniczeniami prędkości) musi wiedzieć z góry – czy wolno Ci poruszać się z prędkością 90 km/h czy też nie.

Niezależnie od przymusu obowiązkowych szkoleń (których wymiar niewiele jest Cię w stanie nauczyć) polecamy szkolenia organizowane przez ODTJ lub firmy do tego upoważnione. Na doskonalenie umiejętności nigdy nie jest za późno, a doświadczenia nigdy za wiele.

Co o tym sądzisz?