Skip to main content

Dyrektor WORD Olsztyn w komunikacie podał terminy rozpoczęcia egzaminów na prawo jazdy. Aby zdawać na kat. B trzeba będzie troszkę poczekać.

“Z niepokojem przyjmujemy fakt zwiększającej się skali problemu”

Dyrektor tamtejszego Ośrodka do sprawy podchodzi bardzo ostrożnie. Trzeba bowiem realnie przyznać, że uruchomienie szkolenia i egzaminowania w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest delikatnie mówiąc ryzykowne.

Jak długo ważny jest kursy na prawo jazdy i egzamin teoretyczny? Czy trzeba je będzie powtarzać?

Uruchomienie działalności WORD Olsztyn będzie przebiegało zgodnie z harmonogramem:

 1. Od 27 kwietnia – możliwość uczestniczenia w prowadzonym w formule zdalnej szkoleniu redukującym liczbę punktów karnych za naruszenia zasad ruchu drogowego – zapisy trwają. Taką usługę odpalił wcześniej min. WORD Białystok.
 2. “W najbliższym czasie” – możliwość uczestniczenia w innych szkoleniach zarówno w trybie e – learningowym, jak również w formule tradycyjnej (ograniczona liczba osób na sali, przestrzeganie bezpiecznych odstępów między uczestnikami itp.).
 3. Na początku maja dowiemy się o możliwości przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy. Mają one odbywać się według scenariusza:
  • około połowy maja ruszą egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz egzaminy praktyczne na kategorie „motocyklowe” – nie wymagają one bliskiego kontaktu egzaminatora z osobą egzaminowaną,
  • najprawdopodobniej około połowy maja WORD umożliwi przystępowania do egzaminów praktycznych w zakresie kategorii: C, C+E, D oraz B+E osobom, których zamiar zdobycia uprawnień podyktowany jest ważnymi względami osobistymi – na wniosek, według wzoru podanego na początku maja na stronie internetowej WORD,
  • termin bliżej nieokreślony – umożliwienie przystępowania do egzaminów praktycznych na kategorie inne niż B i T wszystkim klientom. Termin przywrócenia egzaminów zostanie podany w późniejszym terminie i uzależniony będzie od sytuacji epidemicznej,
  • termin pokrywający się z 3 – 4 etapem odmrażania gospodarki – umożliwienie przystąpienia do egzaminu praktycznego w zakresie prawa jazdy kat. B i T,

Wszystkich formalności związanych z procedurą szkoleniowo – egzaminacyjną będzie można dokonać jedynie drogą zdalną. Przez internet / zdalnie załatwisz też wiele spraw związanych z kursem na prawo jazdy.

Czytaj: 

Jak zabezpieczyć się przed koronawirusem w WORD i w nauce jazdy

WORD-y wznawiają działalność

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com