WORD Warszawa wznawia działalność. Są pierwsze szczegóły odpalenia ośrodka

WORD Warszawa uruchamia działalność po przestoju spowodowanym koronawirusem. Szczegóły dotyczące wznowienia jego działalności miały być znane 20 kwietnia, ale pojawiły się w 19-go nad ranem. 

“Budzik zadzwonił głośno”

Taki komunikat pojawił się na stronie WORD Warszawa

Wczoraj pisaliśmy że WORD Warszawa chce wybudzić działalność.  Dziś znane są pierwsze szczegóły jego  uruchomienia. 

WORD Warszawa rusza. Etap pierwszy

Ośrodek wznawia działalność od poniedziałku 20 kwietnia 2020.

Co wiadomo?

Ośrodek czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8 do 16. W pierwszym etapie WORD będzie przeprowadzał niektóre szkolenia oraz egzaminy na prawo jazdy – w ograniczonym zakresie.

Szkolenia

  • redukujące liczbę punktów karnych,
  • realizowane w ramach otrzymanych skierowań,
  • w zakresie kierowania ruchem,
  • dla kierowców zawodowych.

Osoby, które miały już ustalone terminy szkoleń przed zawieszeniem ich realizacji proszone są o kontakt telefoniczny (preferowane) lub mailowy  z Wydziałem Szkoleń. Telefon (22)5976741 e-mail: szkolenia@word.waw.pl celem wyznaczenia nowego terminu odbycia szkolenia.

http://ministerstwonaukijazdy.pl/niektore-nauki-jazdy-na-ulice-wyjada-juz-poniedzialek-20-kwietnia/

Egzaminy

Egzaminy na prawo jazdy w WORD Warszawa będą przeprowadzane dla osób będących w szczególnych sytuacjach. Więc jeśli chcesz zdawać egzamin, to musisz to jakoś umotywować.

W ramach wznowionego procesu egzaminacyjnego będzie można podejść do egzaminu praktycznego ramach kategorii A (wszystkie kategorie motocyklowe), B+E(B-96), C, C+E, D oraz do egzaminu teoretycznego wszystkich kategorii w tym także kategorii B.

Aby wyznaczyć termin egzaminu należy na adres sekretariat@word.waw.pl przesłać, może być w treści maila, umotywowany wniosek o egzamin. Prosimy podać też dane kontaktowe, aktywny i odbierany numer telefonu, numer PESEL, PKK.

Aby zapisać się na egzamin trzeba też będzie dostarczyć potwierdzenie opłaty za egzamin (plik PDF z systemu bankowego lub skan, zdjęcie potwierdzenia opłaty dokonanej np. na poczcie). Przed egzaminem konieczne będzie dostarczenie oryginału potwierdzenia wpłaty. Potwierdzenia dokonania opłaty egzaminacyjnej nie będzie konieczne, jeśli  Twoje saldo w systemie egzaminacyjnym zawiera informację o dostępnych środkach, np. z odwołanego egzaminu, będzie możliwość wykorzystania tej kwoty.

Inne WORD-y też coś planują

Informacji potwierdzonych jeszcze nie mamy, ale mówi się o wznowieniu egzaminowania w innych ośrodkach ruchu drogowego.

Czytaj: Jak zabezpieczyć się przed koronawirusem w WORD i w nauce jazdy

Co o tym sądzisz?