Worek ze zwłokami przy drodze

Taki niecodzienny widok mogli obejrzeć kierowcy poruszający drogą krajową nr 15 w miejscowości Bożacin jadący z Krotoszyna w kierunku Koźmina Wielkopolskiego.

“Nie spiesz się! i tak będziesz pierwszy na swoim pogrzebie!”

To tytuł akcji krotoszyńskich policjantów.

Śmierć z kosą i worek na zwłoki. Ten niecodzienny widok mogli obejrzeć kierowcy poruszający drogą krajową nr 15 w miejscowości Bożacin jadący z Krotoszyna w kierunku Koźmina Wielkopolskiego. Narastająca liczba wypadków zmusza policjantów do podejmowania aż tak drastycznych środków.

Akcja zorganizowana przez krotoszyńską policję we wtorek 31 października na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Bożacin. Kierowcy jadący w kierunku Koźmina Wielkopolskiego mogli zobaczyć stojącą przy jezdni czarną postać z kosą w ręku symbolizującą śmierć. Przed nią na ziemi leżał czarny worek, w jaki chowane są ciała ofiar wypadków drogowych.

Jak każde przedsięwzięcie ma swoich zwolenników i przeciwników. Organizatorzy akcji są pewni, że mimo podjętych tak drastycznych obrazów cel zostanie osiągnięty i wielu kierowców podejmie refleksję nad tym aby zabrać nogę z gazu i w bezpieczniejszy sposób poruszać się po drogach.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych – niejednokrotnie ze skutkiem śmiertelnym. Pamiętaj – lepiej na miejsce dojechać pięć minut później, niż swoją „drogę” zakończyć kilkadziesiąt lat za wcześnie.

Narastająca liczba wypadków zmusza policjantów do podejmowania aż tak drastycznych środków. Jadący w kierunku Koźmina Wielkopolskiego mogli zobaczyć stojącą przy jezdni czarną postać z kosą w ręku symbolizującą śmierć. Przed nią na ziemi leżał czarny worek, w jaki chowane są ciała ofiar wypadków drogowych

…wyjaśnili policjanci z Krotoszyna organizatorzy akcji.

Źródło: Policja w Krotoszynie

Co o tym sądzisz?