Skip to main content

Ursus jest gotowy udostępnić linię produkcyjną na potrzeby wznowienia produkcji motocykli WSK. Chce też, aby powstała wersja motocykla z silnikiem elektrycznym.

W wypowiedzi dla money.pl powiedział:

Możemy udostępnić linię produkcyjną, pomoglibyśmy w projektowaniu tych motocykli, w badaniach i rozwoju. Mamy pełen zakres urządzeń, którymi można przebadać i homologować.

Szef Ursusa liczy też na wersję motocykla WSK z silnikiem elektrycznym.

Ursus podpisał już list intencyjny z miastem Świdnik. To właśnie ono jest głównym pomysłodawcą wznowienia produkcji motocykla WSK. Prawa do marki posiada PZL Świdnik, jednak zakład nie może podjąć się produkcji z uwagi na zaangażowanie w produkcję śmigłowców. Zakład należy obecnie grupy Leonardo.

WSK: Reaktywacja. Jakie silniki i wersje motocykla?

Polski motocykl

Gdy w 31 października 1985 roku z linii produkcyjnych schodziła ostatnia WSK, była ona zarazem ostatnim motocyklem produkowanym w Polsce. Dziś ma szansę być… pierwszym polskim motocyklem. Planuje się bowiem, że w 90 procentach będzie to polska konstrukcja. To naprawdę doskonały wynik, jeśli założenia zostaną spełnione.

Przez 30 lat produkcji motocykla WSK świdnicki zakład opuściło ponad 1,6 mln maszyn w różnych wersjach.

Projekt wznowienia produkcji motocykla WSK będzie realizowany przez Lubelski Klaster Motoryzacyjny i Maszynowy. W projekt zaangażowana jest też  Politechnika Lubelska oraz Klub Miłośników Techniki.

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com