Skip to main content

Zdamyto.com zwróciło uwagę na problem, jaki ma spora część rozwiązujących testy na prawo jazdy. Chodzi o trudne lub podchwytliwe pytania? Otóż wcale nie.

Problem dotyczy pytań ilustrowanych tym samym zdjęciem. Zdarza się, że do ilustracji różnych pytań stosuje się to samo zdjęcie. Osoby uczące się testów na pamięć lub wzrokowcy nie doczytujący lub nie czytający pytań wcale mogą mieć poważny problem.

Pośpiech i związane z nim inne zjawiska, jest jedną z przyczyn oblanych egzaminów teoretycznych.

Warto wspomnieć o badaniach przeprowadzonych przez WORD Jelenia Góra, z których jednoznacznie wynika, że egzaminy negatywne, to te, podczas których rozwiązywanie testu zajęło najmniej czasu. Egzaminy pozytywne zaś trwały dłużej.

Testy na prawo jazdy: jak uczyć się aby zdać?

1. Przygotuj się teoretycznie. Po prostu. Uczestnictwo na wykładach i lektura podręcznika bardzo Ci pomogą. Pamiętaj, że testy na prawo jazdy to nie tylko kodeks drogowy.
2. Nie śpiesz się na egzaminie ! Czasu na rozwiązanie testu jest naprawdę duuuużo!
3. Zapoznaj się z całą bazą pytań. Niestety całą bazę testów na prawo jazdy trzeba poznać. Jest ona dostępna jest ona na stronach ministerstwa infrastruktury, ale gotowe do nauki testy na prawo jazdy w trybie nauki egzaminu udostępnia zdamyto.com (z dostępem na komórkę i komputer).
5. Czytaj uważnie pytania. U-WAŻ-NIE! Zauważyłeś, że nie ma punktu 4?Nie? Czyli czytasz nieuważnie. Jest kilka pytań, które wymagają dokładnego przeczytania ich treści (np to odnoszące się do nieprawidłowego poziomu oleju, czy skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem c-12). Czasem jedno słowo odwraca kompletnie treść i sens pytania.
6. Nie zwracaj uwagi, że inni skończyli test. To w pewien sposób łączy się to z pośpiechem, ale to głównie presja innych zdających powoduje przekonanie, że egzaminu nie zdam bo jest trudny, więc nie będę się uczyć – bo przecież jest dla mnie za trudny. Jakoś to będzie…

Poziom zdawalności egzaminów teoretycznych nie idzie w parze z trudnością trudnością testów na prawo jazdy, czy „podchwytliwością” pytań. Baza jest tak duża, że trudno jest wkuć ją na pamięć, a pytania trzeba po prostu rozumieć.

Zdamyto.com uważnie przygląda się temu, które pytania sprawiają Wam najwięcej problemów przygotowując zestawienia najtrudniejszych pytań. Co ciekawe, dominują tam pytania, które wymagają… dokładnego doczytania. Warto zajrzeć więc nie tylko we własne statystyki błędów, ale i globalne zestawienie z danego miesiąca.

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com