Z testów na prawo jazdy w listopadzie wypadło 3 pytania. Teraz wypadną kolejne

Jedno z usuniętych w listopadzie 2020 pytań było mocno kontrowersyjne, więc z bazy wyleciało. Nowe pytania, które zostały dodane do oficjalnej bazy egzaminacyjnej w listopadzie w większości nie powinny sprawiać trudności, ale jedno z nowych pytań z najnowszej aktualizacji może sprawiać trudności. Po jego publikacji nawet niektórzy instruktorzy mają problem z uzasadnieniem poprawnej odpowiedzi.

Chodzi o to pytanie:

Czy w tej sytuacji kierujący pojazdem znajdującym się na pasie po Twojej lewej stronie jest zobowiązany umożliwić Ci zmianę pasa ruchu?

Nowe pytanie z testów na prawo jazdy. Źródło: zdamyto.com: Czy w tej sytuacji kierujący pojazdem znajdującym się na pasie po Twojej lewej stronie jest zobowiązany umożliwić Ci zmianę pasa ruchu?
Nowe pytanie z testów na prawo jazdy. Źródło: zdamyto.com: Czy w tej sytuacji kierujący pojazdem znajdującym się na pasie po Twojej lewej stronie jest zobowiązany umożliwić Ci zmianę pasa ruchu?[poll id=”27″]Czy można zgłaszać uwagi do pytań bezpośrednio do Ministerstwa Infrastruktury?
Tak jeśli uważasz, że pytanie egzaminacyjne zawiera błąd możesz to zgłosić do Komisji Weryfikacyjnej.

5 grudnia 2020 weszły w życie przepisy dające możliwość jazdy bez prawa jazdy w kieszeni. A to oznacza, że część pytań stosowanych w testach na prawo jazdy będzie musiała być usunięta z bazy egzaminacyjnej.

Testy na prawo jazdy Zdamyto – kompletna i aktualna baza egzaminacyjna.

Co o tym sądzisz?