Skip to main content

To kolejne radykalne rozwiązanie na polu nauki jazdy i bezpieczeństwa młodych kierowców. Ci bowiem przez pierwsze 2 lata nie będą mogli prowadzić w nocy i nie będą mogli prowadzić aut z dużymi silnikami Taki jest pomysł.

Wielka Brytania to kraj, w którym ilość utrzymuje się na zadowalającym, niskim poziomie. Niespełna rok temu pisaliśmy o małej rewolucji w egzaminach na prawo jazdy, dziś Brytyjczycy mają kolejny pomysł na poprawę bezpieczeństwa.

https://youtu.be/lI08tzIfo4c

Zakaz nocnej jazdy

Jak donosi Polish Express młodzi kierowcy przez okres pierwszych 2 lat nie będą mogli poruszać się w nocy w Wielkiej Brytanii. Zmiany mają sprawić, że mniej młodych kierowców będzie ginęło na brytyjskich drogach.

Młodzi kierowcy określą też maksymalną pojemność silników w samochodach, którymi poruszają się. Przepisy mają pomóc pozbyć się “młodych wyścigowców”.

Zmienić ma się też czas pozbawienia prawa jazdy dla kierowców, którzy zostali przyłapani na jeździe po spożyciu alkoholu i zostanie on wydłużony do 24 miesięcy.

Zbyt dużo osób traci życie na drogach z powodu kierowców, którzy jeszcze nie mają dużego doświadczenia w prowadzeniu. Dlatego trzeba się temu przyjrzeć

Zmiany w prawie mają być jeszcze dyskutowane.

Zakaz przewożenia pasażerów

Podobne przepisy funkcjonują już w Australii, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych. Tam jednak funkcjonują ostrzejsze od brytyjskich przepisy dotyczące młodych kierowców: Młodzi kierowcy poniżej 25 życia nie mogą przewozić żadnych pasażerów, chyba, że prowadzą z doświadczonym kierowcą.

Proste? Proooste. I bez CEPIK-u

Jazda według wskazań GPS na egzaminie

To zmiany, które zaczęły obowiązywać od grudnia ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii.

“Korzystanie z nawigacji satelitarnej daje solidne podstawy do obaw, że młodzi i niedoświadczeni kierowcy łatwiej się w ten sposób rozpraszają, a to jest jedna z głównych przyczyn wypadków”: czytaj GPS na egzaminie, koniec z jazdą po łuku: rewolucja w egzaminach.

Źródło: Polish Express

 

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com