Zasłabł na egzaminie. Egzaminatorka użyła defibrylatora

 

To miał być zwykły egzamin na Odlewniczej w Warszawie – obsługa, przygotowanie do jazdy, jazda pasem ruchu i górka. No i właśnie to ostatnie zadanie egzaminacyjne na placu przebiegło mocno nietypowo. Zdający mimo nawoływań egzaminatorki nie zatrzymał się podczas zjeżdżania ze wzniesienia, a samochód w sposób niekontrolowany zakończył jazdę na garażu WORD.

Po otwarciu drzwi pojazdu okazało się, że na kierownicy leży nieprzytomny kierowca. Przeprowadzająca egzamin egzaminatorka, z pomocą kolegów, którzy przebywali w tym czasie na placu manewrowym WORD Warszawa wyciągnęła nieprzytomnego z pojazdu i przystąpiła do reanimacji. Najpierw własnoręcznie, później za pomocą defibrylatora AED:

Jesteśmy przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy, także przy użyciu defibrylatora

Egzaminowany przeżył egzamin, a egzaminatorka zdała egzamin z pierwszej pomocy celująco.

WORD Warszawa wyposażył swoje ośrodki w defibrylatory AED jeszcze w 2016 roku. Rafał Grodzicki kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Warszawie uzasadnia zakup defibrylatorów:

Do egzaminu podchodzą osoby w różnym wieku – także starsi, w różnym stanie psychofizycznym, o różnym stanie zdrowia. Przy takim poziomie stresu jakiego doświadczają podczas egzaminu zawsze coś może się wydarzyć

Śmierć w WORD

Czytaj też