Skip to main content

Jak skutecznie przygotować się do egzaminu państwowego na prawo jazdy? Czy wystarczy jedynie rozwiązywać testy na prawo jazdy? Praktyka pokazuje, że najważniejsze jest wybranie najlepszych i nowoczesnych materiałów do nauki. Jeżeli właśnie przygotowujesz się do egzaminu państwowego z teorii, to dobry czas, aby dowiedzieć się z czego uczyć się.

Dobry e-kurs internetowy

…czyli elearning, albo klasyczny “analogowy podręcznik do nauki jazdt
Co dobry e-kurs powinien zawierać?

  • wysokiej jakości animacje przedstawiające różne sytuacje w ruchu drogowym;
  • lektor czytający  tekst e-kursu dla Ciebie,
  • ćwiczenia, które pozwalające utrwalić przepisy kodeksu drogowego.

Gdzie znajdziesz nowoczesny e-kurs?

Pakiety nowoczesnego e-kursu na prawo jazdy jest pakiet Pełna Teoria online na ZdamyTo. Demo e-kursu możesz za darmo sprawdzić po zalogowaniu się do portalu ZdamyTo. Utworzenie nowego konta od podstaw nie jest konieczne, bowiem ZdamyTo umożliwia logowanie się przez Facebook.

Dobra książka do nauki jazdy

Jak rozpoznać dobrą książkę do nauki teorii? Czy z książki da się  jeszcze uczyć podczas kursu na prawo jazdy?  Niestety, książka nie potrafi oddać realizmu ruchu drogowego, ani nie potrafi zobrazować skomplikowanych nieraz sytuacji w ruchu drogowym. Warto zauważyć, że niektórych problemów nie da się obrazowo wytłumaczyć (lub wytłumaczyć w ogóle) z wykorzystaniem tekstu i statycznego obrazka.

Pamiętaj, że e-kurs wykorzystywany jest przez osoby, które nie chodzą na wykłady do nauki jazdy, mają zerowy stan wiedzy o prawie drogowym i samodzielnie przygotowują się do egzaminu państwowego z teorii

Przepisy prawa drogowego znacznie lepiej jest się uczyć ze zrozumieniem przeglądając animacje odzwierciedlające różnego rodzaju realne sytuacje w ruchu drogowym. Niestety książka “analogowa” musi zadowolić się jedynie statycznymi obrazkami, które choćby były najlepszej jakości nie oddadzą realizmu skrzyżowania, co od razu stawia ją na straconej pozycji względem nowoczesnych programów elearningowych.

Jeśli już chcesz zdecydować się na klasyczną książkę, to należy zwrócić uwagę na nie tylko na ilość i jakość ilustracji i omówionych przykładów, gdyż sam opis nie wystarczy, aby w pełni zobrazować sytuacje w ruchu drogowym.

Do egzaminu możesz przygotowywać się samodzielnie

Egzamin teoretyczny możesz zdawać jeszcze przed zapisaniem się na kurs w nauce jazdy. Zgodnie z przepisami aktualnego stanu prawnego teorii można uczyć się na własną rękę w domu, bez konieczności uczestnictwa na wykładach w nauce jazdy. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na ten temat – zadzwoń do swojego ośrodka ruchu drogowego lub odwiedź BOK, a pracownicy ośrodka chętnie udzielą Ci wszystkich wskazówek.

ZdamyTo

ZdamyTo.com: testy na prawo jazdy

Aktualne testy online

Trudno jest przygotowywać się do egzaminu nie znając jego zakresu. Z egzaminem na prawo jazdy jest łatwiej – nie dość znasz całą jego tematykę (program kursu na prawo jazdy jest jasno określony, a wymagania egzaminacyjne  ogólnie dostępne), to jeszcze możesz znać wszystkie pytania jakie występują w testach na prawo jazdy.

Aktualne testy na prawo jazdy online są dostępne na każdym smarfonie kumputerze lub tablecie. Warto wiedzieć też, że dziś wszystkie pytania stosowane w testach na prawo jazdy są informacją publiczną, a to z kolei  oznacza, że są w pełni jawne i ogólnodostępne.

Nie ma więc żadnych testów na prawo jazdy z certyfikatem, polecanych przez WORD albo przez Ministerstwo

Gdzie więc najlepiej uczyć się testów na prawo jazdy?

Najlepiej w parku. Albo w autobusie, albo na przerwie w szkole, albo po prostu w domu. Co ciekawe aplikacja ZdamyTo na Androida nie wymaga połączenia z internetem podczas rozwiązywania testów na prawo jazdy. Dzięki niej testów na prawo jazdy możesz uczyć się nawet w lecie lub zupełnym końcu świata.

Testy na prawo jazdy ZdamyTo

Testy na prawo jazdy ZdamyTo.com zawierają dokładnie wszystkie pytania, jakie wykorzystywane są na egzaminach państwowych. Co istotne, każda z odpowiedzi na pytanie testowe posiada swoje uzasadnienie napisane przystępnym zrozumiałym językiem przez instruktorów ZdamyTo. Wszystkie pytania stosowane w testach na prawo jazdy można tam w łatwy sposób przeglądać tak długo jak długo potrzeba, aż dokładnie wszystkie pytania zrozumiesz i odpowiedź nie będzie dla Ciebie stanowiła trudności.

Jeśli zdajesz egzamin państwowy na prawo jazdy w WORD Poznań na portalu Zdamyto.com znajdziesz dokładnie wszystkie materiały dydaktyczne, aby się skutecznie przygotować.

Testy na prawo jazdy online zawierajace dokładnie wszystkie pytania z egzaminów państwowych, gdzie każda odpowiedź jest uzasadniona przez instruktorów i specjalistów od prawa w ruchu drogowym. 

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com