Skip to main content

Spóźniający się kursanci, niewyspani instruktory, a wszystko przez zmianę czasu. Właśnie zbliżamy się do kolejnej zmiany czasu, wraca też temat jej zasadności. Być może wskazówek nie będziemy już musieli przestawiać.

Zmiana czasu jest równie kuriozalna co wojna okopowa

…i nawet pochodzi z tego samego okresu, bowiem jako pierwsze na zmianę czasu zdecydowały się na to Niemcy I podczas pierwszej wojny światowej uznając, że odejście od naturalnego czasu latem i przesunięcie zegarka o godzinę spowoduje, że wieczorem dłużej będzie widno, a to spowoduje oszczędności na oświetleniu. Pomysł podchwycili później Brytyjczycy, Rosjanie, Amerykanie a później i Polacy.

Do Sejmu trafi projekt ustawy

PSL (to ci od zielonego listka, ale nie klonowego) nie chce zmieniać czasu na zimowy, chce za to, aby czas letni został z nami przez cały rok, uznając, że zmiana czasu nie jest nikomu do niczego potrzebna. Jak pomyślało tak zrobiło i opracowało własny projekt ustawy, który już dziś trafi do Sejmu.

W polskich warunkach klimatycznych jesień staje się koszmarna, bo większość z nas kończy pracę po zmroku. U wielu osób powoduje to problemy z przestawieniem organizmu.

…powiedziało PSL ustami Marka Sawickiego

Nie tylko PSL widzi bezsens przestawiania zegarków. W ubiegłym roku Fundacja Republikańska i Stowarzyszenie Koliber  przygotowały raport „Zła zmiana”, który także wykazuje, jak niekorzystne jest zmienianie czasu:

Nie ma już argumentów ekonomicznych, by utrzymać zmianę czasu, za to są silne zdrowotne, by ją zlikwidować

W sumie racja. W czasach, gdy zrodził się pomysł zmiany czasu prawo jazdy podobno zdawało się na koniu, a testy na prawo jazdy rozwiązywało się za pomocą gęsiego pióra. Nie było też elektrowni jądrowych, ani fejsbuczka.

[poll id=”8″]

Czas letni czyli środkowoeuropejski zostanie w tym roku odwołany  w nocy z 28 na 29 października. Tłumacząc to na język polski będziemy musieli cofnąć zegarki o godzinę.

Zamiana czasu. Co robić, jak żyć?

Jeśli nie wiesz która godzina będzie rankiem 29 października, wystarczy zapytać Googla: Która godzina? Wyszukiwarka wygeneruje aktualną godzinę dla miejscowości, w której znajdujesz się

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com