Skip to main content

Początek roku często przynosi zmiany, które czasem obejmują na egzamin na prawo jazdy. Czasem – bo nie zawsze. Tych zmian jednak zawsze boją się przyszli kierowcy. Zmiany w WORD, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2020 mają ułatwić zdanie egzaminu na prawo jazdy. Okazuje się jednak, że wcale tak nie będzie.

Co nie zmieni się od 1 stycznia 2020?

W kwestii zasad przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy nie zmieni się nic.

Nie zmienią się ani zadania egzaminacyjne, ani kryteria ich oceny. Nie ulegnie zmianie też “tabela błędów“, która w starym roku została… zaostrzona. Nowy rok nie przywita nas też nowymi cenami w ośrodkach egzaminacyjnych – te bowiem pozostaną bez zmian. Przynajmniej na początku roku. W 2020 roku nie można wykluczyć podwyżek cen egzaminów, o czym mówi się już od dawna.

Mniej stresu przed egzaminem?

1 stycznia wchodzą w życie przepisy ograniczające ilość przeprowadzanych egzaminów w ciągu dnia. Nowe zasady mają sprawić, że wielogodzinne oczekiwanie na swoją kolej przejdzie do historii.  Teraz egzamin wyznaczony na konkretną godzinę ma odbywać się bez poślizgu. Czy to pomoże zdać? Może i tak, ale głównie osobom  czerpiącym swoją wiedzę na temat przebiegu egzaminu z giełdy egzaminacyjnej, a uzyskane w ten sposób informacje najczęściej są wyssane z palca. Te przeróżne histeryczne historie spowodować mogą naprawdę spory stres – przed nieznanym, czyli przed tym, o czym w nauce jazdy nie powiedzieli. A powinni.

Stres egzaminacyjny w skrajnych przypadkach może prowadzić do takich tragicznych historii.

http://wordzamosc.ministerstwonaukijazdy.pl/wydalo-sie-wiadomo-dlaczego-egzaminatorzy-word-oblewaja-kursantow/

Z całą pewnością po nowym roku w ośrodkach egzaminowania będzie bardziej po ludzku, a samo planowanie egzaminów na prawo jazdy stanie się (właściwie to już stało) bardziej rozsądne.

W 2020 roku będzie jednak łatwiej

W nowym roku będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw współczesnej techniki. Podczas egzaminów praktycznych będzie można korzystać z:

  • czujników parkowania,
  • tylnej kamery cofania,
  • lusterek automatycznie opuszczających się podczas cofania,
  • systemu wspomagania ruszania pod górę – w przypadku jeżeli system ten nie uruchamia się po zaciągnięciu albo uruchomieniu hamulca postojowego.

Tyle, że te przepisy obowiązują już od dawna.

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com