Skip to main content

Wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa przez przepisy nie tylko ograniczają możliwość przemieszczania się, ale w niektórych przypadkach zabraniają tego w ogóle. Taki zakaz obejmuje część kierowców.

Obowiązujące od 1 kwietnia przepisy przewidują – między innymi – zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego. Ich  obecność w przestrzeni publicznej umożliwia jedynie obecność rodzica, opiekuna prawnego albo kogoś dorosłego. To oznacza, że część kierowców nie może siadać za kierownicą.

Koronawirus: Będą dodatkowe ograniczenia prędkości?

Młodzi kierowcy uziemieni

Niepełnoletni kierowcy nie mogą dziś korzystać z uprawnień do kierowania. Prawo jazdy na niektóre kategorie można przecież uzyskać już w wieku 16 czy nawet 14 lat, a to oznacza mając uprawnienia kat. A1, B1 i AM tak młodzi kierowcy za kierownicą nie mogą zasiadać wcale. 

Za złamanie tych zakazów grozi 5 tyś zł kary

Jak “obejść” zakaz?

Trudno to nazwać “obchodzeniem” przepisu. Zacytowane na wstępie ograniczenia w przemieszczaniu się osób niepełnoletnich zabraniają ich przemieszczania się bez pełnoletniego opiekuna. To oznacza, że kierowcy, którzy nie ukończyli 18-tki muszą przewozić na siedzeniu pasażera osobę dorosłą.

Jest jeszcze jeden warunek.

Niezależnie od tego ile masz lat, Twoje wyjście z domu musi być uzasadnione celem załatwienia spraw bytowych, zdrowotnych i zawodowych, o czym piszemy tutaj

Jaka kara?

Za nieprzestrzeganie ograniczeń w przemieszczaniu się może być wymierzona kara w wysokości od 5 do 30 tys zł.

Nauki jazdy planują podwyżki cen kursów. Podrożeć mają też egzaminy


Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com