Skip to main content

Czy po przerwie spowodowanej koronawirusem kursy na prawo jazdy trzeba będzie powtarzać, a egzaminy teoretyczne zdawać ponownie? Jak długo są one ważne? 

Ośrodki ruchu drogowego zaliczają przymusowy przestój. Uziemione są też szkoły nauki jazdy. Szkolenie i egzaminowanie zostało zawieszone, kursanci zaczynają się więc niepokoić. Jak długo ważny jest kurs nauki jazdy i zdany egzamin teoretyczny?

Jak długo ważny jest kurs nauki jazdy?

Ukończony kurs nauki jazdy ważny jest bezterminowo i nie ma potrzeby powtarzania go po przerwie.

Kurs nauki jazdy ukończony jest wtedy gdy spełnisz wszystkie wymienione niżej warunki:

  • odbędziesz minimum trzydziestogodzinne szkolenie teoretyczne,
  • odbędziesz minimum trzydziestogodzinne szkolenie praktyczne,
  • zdasz egzaminy wewnętrzne ( z teorii i praktyki).

Przerwa pomiędzy ostatnią jazdą a egzaminem praktycznym państwowym spowoduje jednak konieczność wykupienia jazd dodatkowych. 

Dodatkowy czas przed egzaminem dobrze jest też wykorzystać na przygotowanie się do egzaminu teoretycznego. Doskonale nadaje się do tego system ZdamyTo.com.

Przyda się:

Jak długo ważny jest egzamin teoretyczny?

Egzamin teoretyczny ważny jest bezterminowo, podobnie jak kurs nauki jazdy. Jeśli masz już zaliczoną tę część egzaminu, to po przerwie nie musisz go powtarzać przed przystąpieniem do praktycznej części egzaminu państwowego. 

To nie oznacza, że zdane testy na prawo jazdy można zapomnieć. Przerwę należy wykorzystać na naukę teorii. Przecież egzamin praktyczny to sprawdzian z umiejętności stosowania przepisów ruchu drogowego w praktyce.

Jak długo ważny jest PKK?

Nie ma ustalonego terminu ważności numeru PKK. Podobnie jak kurs nauki jazdy jak i egzamin teoretyczny ważny jest on bezterminowo.

Nauki jazdy uziemione. Za złamanie przepisu karę poniesie… kursant

Co robić? Jak żyć?

W przerwie pomiędzy wirtualnymi dzwonkami (jeśli chodzisz do szkoły) wykorzystaj na naukę teorii, niezależnie od tego, czy egzamin teoretyczny masz przed sobą czy za sobą. Praktyczna część egzaminu na prawo jazdy to nie tylko sprawdzian z umiejętności prowadzenia samochodu. Musisz przecież wykazać się umiejętnością stosowania przepisów prawa drogowego w praktyce. O tym czego wymaga egzaminator na placu oraz na mieście pisaliśmy już wcześniej. Warto też poczytać czego na egzaminie nie robić, a także jak zrobić łuk

Póki co, wiele spraw związanych z nauką jazdy możesz załatwić przez internet.

Zagrożenie koronawirusem prędko nie minie. Trzeba też liczyć się z drugą falą epidemii. Jeśli szkolenia i egzaminu w końcu ruszą, warto stosować się do tych zaleceń.

 

Jeśli masz więcej pytań, zajrzyj do naszego FAQ.

Leave a Reply

Close Menu

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com